W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ministerstwo Przemysłu i Departament Energii USA zorganizowały wspólne szkolenia z zakresu energetyki jądrowej

05.12.2024

Ministerstwo Przemysłu i Departament Energii USA w ramach polsko-amerykańskiego Regionalnego Centrum Szkoleniowego Czystych Technologii Energetycznych (CETC – Clean Energy Training Center) zorganizowały w Warszawie warsztaty i webinary, których celem jest szkolenie kadr i rozwój kompetencji niezbędnych do rozwoju sektora jądrowego i realizacji projektów jądrowych w Polsce. Szkolenia zostały zrealizowane we współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego od 2 do 4 grudnia, webinary natomiast na przełomie listopada i grudnia we współpracy z Politechniką Warszawską.

szkolenia

Szkolenia objęły zagadnienia z inspekcji jądrowego łańcucha dostaw oraz z kultury bezpieczeństwa w ramach nuclear safety culture (zagadnienia kontroli jakości w obrębie łańcucha dostaw). To specjalistyczna wiedza przekazywana przez zapewnionych przez stronę amerykańską ekspertów, kierowana do polskich odbiorców realizujących lub nadzorujących projekty jądrowe. W warsztatach wzięło udział kilkadziesiąt osób, m.in. przedstawiciele instytucji rządowych polskich i amerykańskich, Państwowej Agencji Atomistyki, Polskich Elektrowni Jądrowych oraz innych firm, organizacji i uczelni.

Jednocześnie, na przełomie listopada i grudnia, we współpracy z Politechniką Warszawską, zorganizowane zostały dla studentów polskich uczelni webinary, obejmujące zagadnienia cyklu paliwowego. Wykłady prowadzili amerykańscy specjaliści z Oak Ridge National Laboratory.

Szkolenia realizowane w ramach CETC będą kontynuowane w kolejnych latach, w zbliżonej formie, w obszarach wskazanych przez stronę polską jako istotne.

*****

Szkolenie kadr i rozwój kompetencji niezbędnych do rozwoju sektora jądrowego oraz realizacji projektów jądrowych w Polsce – to główny cel polsko-amerykańskiej jednostki, której działalność oficjalnie zainaugurowano 3 kwietnia 2024 roku na Politechnice Warszawskiej. 

{"register":{"columns":[]}}