Jury VII Głogowskiego Konkursu Trębaczy
prof. dr hab. Wacław Mulak - przewodniczący
W 1994 roku ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. W tym samym roku rozpoczął pracę w orkiestrze Capella Cracoviensis na stanowisku pierwszego trębacza (solisty).
Jest laureatem pierwszych nagród, m.in. na: Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych we Wrocławiu (1989), Konkursie Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy (1993). Współpracował z wieloma orkiestrami, takimi jak: Sinfonia Varsovia, Orkiestra Kameralna Auxo, Sinfonietta Cracovia, Sinfonietta Tübingen, Orkiestra Opery w Stuttgarcie, Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Krakowie.
Obecnie pracuje w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie jako pierwszy trębacz (solista). Koncertował pod batutą wielu znakomitych dyrygentów, m. in.: L. Zagrosek, J. Semkow, S. Skrowaczewski, K. Penderecki, K. Kord, W. Polianicko, A. Wit, E. Krivine, G. Chmura, J. Kasprzyk, G. Nowak.
W roku 2001 uzyskał kwalifikacje I stopnia w dziedzinie instrumentalistki w zakresie gry na trąbce. Od 1999 roku jest wykładowcą letnich Kursów w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest również współzałożycielem zespołu Barock Tune. W 2011 roku wraz z zespołem Barock Tune nagrał płytę Perły Baroku. W 2013 roku opublikował pracę habilitacyjną pt. Współczesne corno da caccia. Charakterystyka oraz zastosowanie instrumentu w muzyce solowej i orkiestrowej na przykładzie twórczości kompozytorów baroku i późnego romantyzmu i w tym samym roku decyzją Rady Wydziału Akademii Muzycznej w Krakowie otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuk muzycznych. W 2018 roku z rąk Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych.
dr Damian Kurek
Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku ośmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu pod kierunkiem Piotra Waloszczyka. Ukończył studia z wyróżnieniem w klasie trąbki profesora Romana Grynia oraz w klasie trąbki naturalnej profesora Johanna Plietzscha w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował również w klasie trąbki profesora Gabriele Cassone w Konserwatorium Muzycznym w Nowarze (Włochy).
Brał udział w kursach prowadzonych przez takich profesorów, jak: Philip Smith, Wolfgang Bauer, Konradin Grot, Gabor Boldoczki, Marcus Wursch, Max Sommerhalder, Mauro Maur, Ronald Room, Richard Giangiulio, Klaus Breaker, Sergiu Carstea, Wim van Hasselt.
Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m. in.: Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych w Brnie, Międzynarodowy Konkurs Trębaczy w Tarnopolu, Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych w Katowicach, Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, Ogólnopolski Festiwal Trębaczy w Kaliszu.
Współpracuje z orkiestrami oraz zespołami w kraju i za granicą m.in. z Concertogrosso Berlin, z którą odbył trasę koncertową w roli solisty, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, NFM Orkiestra Leopoldinum, Poznań Barock Trumpets oraz kwintetem dętym blaszanym Castle Brass. Jest członkiem i współzałożycielem unikalnego zespołu Polish Brass Trio.
Od 2014 roku jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, natomiast od 2016 roku trębaczem-solistą Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego.
Małgorzata Dzikowska
W 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie Krzysztofa Bednarczyka. Następnie kontynuowała naukę w Stanach Zjednoczonych na Roosevelt University pod okiem Channing'a Philbrick'a oraz na University of Illinois w klasie Ronalda Romm'a i Michael'a Ewald'a. W 2002 roku wystąpiła solo z orkiestrą University of Illinois jako laureatka konkursu uniwersyteckiego. Jest jedyną trębaczką z Polski, która miała szansę uczyć się u legendarnego Arnolda Jacobsa. Przez wiele lat pobierała lekcje u Ardash'a Marderosian'a oraz Vincenta Cichowicza.
Jest laureatką wielu konkursów muzycznych m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Częstochowie, czy też Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu. Na łamach jednego z wydań amerykańskiego czasopisma "International Women’s Brass Conference" został opublikowany artykuł na jej temat pt. „An Historic First in Poland”.
Współpracowała z wieloma polskimi orkiestrami m. in. z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową, Radomską Orkiestrą Kameralną, a w 2003 roku otrzymała także propozycję pracy na stanowisku pierwszej trębaczki Orkiestry Sinfonia Varsovia. Ponadto prowadzi kursy mistrzowskie i wykłady z zakresu gry na trąbce.
Od 2003 roku jest pierwszą trębaczką – solistką Orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Jest także nauczycielką klasy trąbki w ZPSM im. K. Szymanowskiego w Warszawie oraz w ZPSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Doświadczenie z zakresu pedagogiki zaczęła pozyskiwać już w trakcie studiów pracując w ZPSM im. O. Kolberga w Radomiu. W latach 2012 - 2016 była wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie.
Janusz Kiecana
Absolwent klasy trąbki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Tomaszowie Lubelskim, Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Zamościu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie studiował w klasie trąbki pod kierunkiem prof. Wacława Mulaka. Ukończył także studia podyplomowe z zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.
Od 1995 roku pracuje jako nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Tomaszowie Lubelskim, a od 1999 roku również w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, gdzie do dziś prowadzi klasy trąbki. W latach 2008–2013 był także zatrudniony w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Biłgoraju. Przez 9 lat pełnił funkcję muzyka orkiestrowego (I trąbka) w Polskiej Orkiestrze Włościańskiej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.
W 2005 roku objął stanowisko kierownika sekcji instrumentów dętych i perkusyjnych w PSM I stopnia w Tomaszowie Lubelskim, które piastował do 2008 roku. W latach 2007–2012 pełnił funkcję dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Od 2013 roku jest dyrektorem Zespołu Szkół Publicznych w Suścu.
Wielu jego uczniów kontynuuje naukę gry na trąbce lub ukończyło studia na uczelniach muzycznych w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Katowicach i Łodzi, a obecnie pracują w orkiestrach symfonicznych oraz wojskowych. Zaangażowanie w nauczanie i wychowanie przyniosło liczne sukcesy - jego uczniowie uzyskują wysokie wyniki w przesłuchaniach CEA oraz zdobywają liczne nagrody w konkursach, łącznie ponad 200 tytułów laureatów w kategoriach solowych i zespołów kameralnych. Jest również konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej.