Oferta pracy: starszy referent - specjalista ds. płac

Informacje ogólne

  • Wymiar - 1 etat
  • Data rozpoczęcia pracy - styczeń 2024 r.

Wymagania niezbędne:
a) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,
b) nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane
z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
c) posiadanie nieposzlakowanej opinii,
d) posiada wykształcenie wyższe lub średnie (preferowane ekonomiczne, administracyjne),
e) co najmniej 3 letni staż pracy na takim lub podobnym stanowisku,
f) znajomość przepisów prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i przepisów podatkowych,
g) znajomość zasad naliczania wynagrodzeń, w tym wynagrodzeń nauczycieli,
h) biegła znajomość obsługi komputera i programów MS Office oraz urządzeń biurowych,
i) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na danym stanowisku.
Wymagania dodatkowe:
a) znajomość przepisów z zakresu: Karta Nauczyciela, Kodeks Pracy, Prawo Oświatowe,
ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, ustawa o podatku dochodowym od osób
fizycznych,
b) znajomość przepisów ZUS w zakresie płac i zasiłków chorobowych, macierzyńskich itp.,
c) znajomość programów Płace Vulcan, Płatnik, PUE ZUS, PFRON, oraz Systemu
Informacji Oświatowej (SIO),
d) doświadczenie zawodowe w placówce oświatowej,
e) pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej potwierdzającej wiedzę merytoryczną
wymaganą na stanowisku.

Predyspozycje osobowościowe:
a) samodzielność, terminowość, dokładność, odpowiedzialność, sumienność,
b) umiejętność sprawnego podejmowania decyzji,
c) umiejętność pracy w zespole.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
a) sporządzanie list płac dla pracowników pedagogicznych oraz pracowników administracji
i obsługi oraz potrąceń zgodnie z aktualnymi umowami i obowiązującymi przepisami,
b) naliczanie wypłat wynagrodzeń za czas niezdolności do pracy oraz zasiłków
chorobowych, opiekuńczych, macierzyńskich, rodzicielskich, rehabilitacyjnych zgodnie
z obowiązującymi przepisami (sporządzanie stosownej dokumentacji),
c) sporządzanie wypłat nagród, odpraw emerytalnych, rentowych, ekwiwalentów,
dodatkowego wynagrodzenia rocznego, świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń
Socjalnych i innych świadczeń dla pracowników oraz list zleceń dla umów
cywilnoprawnych,
d) sporządzanie list płac w systemie PŁACE VULCAN, prowadzenie rejestru list płac,
terminowa wypłata wynagrodzeń,
e) prowadzenie kart wynagrodzeń, kart zasiłkowych, kart podatkowych,
f) wydawanie pasków płacowych pracownikom nie wyłączając formy elektronicznej,
g) naliczanie składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne i Fundusz Pracy,
sporządzanie dokumentacji w tym zakresie w programie PŁATNIK oraz przesyłanie drogą
elektroniczną do ZUS:
− dokumentów zgłoszeniowych przyjętych i zwalnianych pracowników
− comiesięcznych dokumentów rozliczeniowych
h) naliczanie miesięcznych zaliczek podatku dochodowego od osób fizycznych,
sporządzanie deklaracji i informacji podatkowych (PIT-11, PIT-4R),
i) sporządzanie sprawozdań statystycznych do GUS (Z-03, Z-06, Z-05, Z-12 i innych) oraz
informacji lub deklaracji do PFRON,
j) sporządzanie zaświadczeń o wysokości zarobków dla pracowników,
k) wydawanie pracownikom informacji rocznej dla osób ubezpieczonych,
l) sporządzanie przelewów w elektronicznym systemie bankowym,
m) sporządzanie wszelkich informacji płacowych niezbędnych dla celów planowania
i sprawozdawczości,
n) sporządzanie informacji do SIO w zakresie wynagrodzeń,
o) prowadzenie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz niezbędnej
dokumentacji związanej z działalnością Funduszu (naliczanie odpisu, przygotowywanie
projektu planu finansowego, dokumentacja udzielonych świadczeń, ewidencja i kontrola
zadłużeń z tytułu pożyczek mieszkaniowych pracowników i emerytów oraz ich pisemne
potwierdzenie),
p) prowadzenie spraw związanych z udzielaniem zapomóg zdrowotnych dla nauczycieli
i emerytów,
q) prowadzenie ewidencji druków ścisłego zarachowania,
r) sporządzanie inwentaryzacji z druków ścisłego zarachowania, kasy, świadectw
szkolnych, stanów magazynowych oraz obcych środków trwałych,
s) rozliczanie delegacji służbowych i sporządzanie dokumentacji w tym zakresie,
t) kontrola faktur i rachunków pod względem formalno-rachunkowym,
u) obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych – naliczanie, potrącanie, rozliczanie
i odprowadzanie do instytucji finansowej składek z tytułu PPK,
v) przekazywanie deklaracji dotyczących podatku od nieruchomości,
w) realizacja obowiązków w zakresie współpracy z organami i instytucjami zewnętrznymi
(ZUS, US, GUS, CEA i innymi instytucjami),
x) opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych dotyczących czynności wynikających
z wykonywanych obowiązków,
y) gromadzenie, przechowywanie i archiwizowanie dokumentacji w zakresie prowadzonych
spraw.

Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:
Miejscem świadczenia pracy będzie budynek Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im.
Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu, ul. Wysokie Brzegi 1

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
a) list motywacyjny,
b) CV z wyszczególnieniem przebiegu pracy,
c) kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (stanowi załącznik nr 2
do regulaminu),
d) kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, staż pracy,
ukończone kursy i szkolenia,
e) oświadczenie o niekaralności (stanowi załącznik nr 3 do regulaminu),
f) oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych (stanowi załącznik nr
4 do regulaminu),
g) oświadczenie kandydata do pracy o braku postępowania karnego w sprawie o umyślne
przestępstwo (stanowi załącznik nr 5 do regulaminu),
h) zgoda na przetwarzanie danych osobowych (stanowi załącznik nr 6 do regulaminu).

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, CV, kwestionariusz osobowy powinny być opatrzone klauzulą:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)

Termin i miejsce składania ofert:
Osoby spełniające w/w wymagania i zainteresowane ofertą prosimy o składanie dokumentów do dnia 28 listopada 2023 r. do godziny 16.00 na adres e-mail: kadry@psm-oswiecim.pl, pocztą lub osobiście

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu
ul. Wysokie Brzegi 1

Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z podanym adresem do korespondencji, numerem telefonu komórkowego i dopiskiem ”Nabór na stanowisko: starszy referent – specjalista ds. płac”.

Materiały

Ogłoszenie o naborze
Ogłoszenie​_o​_naborze.pdf 0.20MB
Załączniki
Załączniki.pdf 0.10MB
Wynik konkursu
Wynik​_konkursu.pdf 0.50MB
Pierwsza publikacja:
07.11.2023 14:15 Łukasz Morawski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Jolanta Brandys
Oferta pracy: starszy referent - specjalista ds. płac 4.0 09.01.2024 19:22 Łukasz Morawski
Oferta pracy: starszy referent - specjalista ds. płac 3.0 18.11.2023 22:41 Łukasz Morawski
Oferta pracy: starszy referent - specjalista ds. płac 2.0 18.11.2023 21:29 Łukasz Morawski
Oferta pracy: starszy referent - specjalista ds. płac 1.0 07.11.2023 14:15 Łukasz Morawski