W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XVII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych 23-25.11.2023

23.11.2023

plakat konkursowy

 

WYNIKI KONKURSU

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU

(fot. Kacper Podrygajło)

 

Gorąco zachęcamy uczniów szkół muzycznych II stopnia do wzięcia udziału w XVII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych (edycja dla instrumentów dętych blaszanych), który odbędzie się w dniach 23–25 listopada 2023 r. Prosimy o:

  1. wypełnienie formularza zgłoszeniowego on-line
  2. wydrukowanie i wypełnienie karty zgłoszeniowej, a następnie zeskanowanie jej i przesłanie na adres: konkurs@psmpodwale.pl

 

We invite students of second-cycle music schools to take part in the 17th International Wind Instruments Competition (edition for brass instruments), which will be held on November 23-25, 2023. Please:

  1. complete the online entry form
  2. print and fill out the second entry form, then scan it and send it to the following address: konkurs@psmpodwale.pl

 

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ

HARMONOGRAM PRÓB AKUSTYCZNYCH

 

Zgłoszenie w 2 krokach / Application in 2 steps:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY / ENTRY FORM

KARTA ZGŁOSZENIOWA / ENTRY FORM 2

 

Regulamin / Regulations

REGULAMIN XVII MKID

17th MKID REGULATIONS

 

JURY

dr hab. Damian Walentek, prof. Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach – przewodniczący

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie waltorni i klasie kameralistyki, doktor habilitowany sztuki muzycznej od 2014 r., profesor katowickiej akademii Muzycznej od 2018 r. Waltornista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Współpracował także z takimi orkiestrami i zespołami jak Kwartet Śląski, Leopoldinum, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia. Dokonał nagrań ponad stu płyt CD i DVD dla polskich i zagranicznych wytwórni (Camerata Tokyo, Naxos, Newport Classic, Philips). Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami (Kurt Masur, sir Neville Marriner, Kazimierz Kord, Jan Krenz) oraz solistami (Piotr Beczała, Rudolf Buchbinder, Placido Domingo, Xiao-Ming Han). Od 2012 r. jest dyrektorem artystycznym festiwalu Akademia Młodego Waltornisty.

 

dr hab. Maciej Łakomy, prof. Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

Studia ukończył pod kierunkiem J. Czajki w Akademii Muzycznej im. Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze. Swoją grę na puzonie doskonalił na kursach mistrzowskich u takich pedagogów i solistów jak: Elliot Chasanov, Thomas Horch, Christian Lindberg, Jorgen von Rijen, Zdzisław Stolarczyk, Hakan Bjorkman czy Jim Thompson. Od 2003 r. jest basowym puzonistą oktetu puzonowego w Hanowerze, z którym w 2006 r. zdobył I nagrodę na konkursie im. E. Remingtona w Birmingham, organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Puzonistów. Jest ekspertem CEA i uczestniczył jako juror w blisko 30 ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gry na instrumentach dętych blaszanych. Jest laureatem III nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Puzonowych im. Jana Koetsiera. Wykłada przedmioty: puzon, zespoły kameralne i metodyka w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 

dr Piotr Bugaj, Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu

Ukończył studia z wyróżnieniem na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie trąbki prof. Igora Cecocho. Jest laureatem I nagrody Ogólnopolskiego Festiwalu w Kaliszu oraz finalistą Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Gdańsku. Uczestnik Międzynarodowego Konkursu Praska Wiosna. Był pierwszym trębaczem Sinfonii Varsovii, z którą odbył wiele zagranicznych tournées, występując z wybitnymi dyrygentami i solistami oraz uczestnicząc w licznych nagraniach. Obecnie solista Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Korzystając z ponad dwudziestoletniego doświadczenia muzyka orkiestrowego, prowadzi także orkiestrę dętą w PSM II stopnia we Wrocławiu, a także orkiestrę dętą w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

 

dr Krzysztof Mucha, Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu

Laureat wielu konkursów muzycznych. Od 2018 r. solista orkiestry Sinfonia Varsovia. W latach 2012–2018 tubista NFM Filharmonii Wrocławskiej. Od 2016 r. do chwili obecnej jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia z przedmiotów: tuba, eufonium, studia orkiestrowe oraz zespoły kameralne. W latach 2014–2018 był również wykładowcą na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Współpracuje z fabrykami instrumentów dętych: Melton/Mainl Weston, B&S GmBH oraz Buffet Crampon. Jest członkiem zespołów Sinfonia Varsovia Brass, Polish Brass Quintet oraz Wratislavia Brass.

 

Mr. Toni Fehse, Heinrich-Schütz Konservatorium Dresden

Toni Fehse gra na trąbce od 10 latu życia. Do jego nauczycieli należeli Matthias Wiedemann i Wilfried Thoß. Jego mentorem był Bernd Bartels (solista Orkiestry Symfonicznej MDR). Toni Fehse studiował muzykologię w Lipsku oraz grę na trąbce na Uniwersytecie Muzycznym Franza Liszta w Weimarze w latach 2011–2013 u prof. Uwe Komischke. W latach 2013–2016 był studentem prof. Tobiasa Willnera (solisty Sächsische Staatskapelle Dresden) na Uniwersytecie Muzycznym im. Carla Marii von Webera w Dreźnie. Współpracował m.in. z Teatrem i Filharmonią Thüringen Gera, Operą w Erfurcie, Drezdeńską Operetką Państwową i Nową Filharmonią Łużycką w Görlitz. Od 2015 r. uczy gry na trąbce w Szkole Muzycznej Szwajcarii Saksońskiej w Sebnitz oraz w Konserwatorium im. Heinricha Schütza w Dreźnie. Prowadzi szeroką działalność koncertową o zasięgu ogólnoniemieckim i międzynarodowym jako członek duetu „Fehse-Wilfert – trąbka i organy” oraz Dresden Baroque Trumpet Ensemble.

 

plakat

 

plakat

{"register":{"columns":[]}}