W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kampania społeczna "#Rozmawiaj#Reaguj"

13.04.2023

Obok tej kampanii społecznej nie możemy przejść obojętnie. Dbajmy i chrońmy nasze dzieci. Rozmawiajmy na te trudne tematy, reagujmy a na dobry początek przeczytajmy to, co ma nam do przekazania Państwowa Komisja do Spraw Przeciwdziałania Wykorzystywaniu Seksualnemu.

Szaro-biało-czarne tło z prawej strony głowa dziewczynki (w odcieniach szarości) a na twarz napisy (biało-niebieskie) tj. boje się, bałam się powiedzieć, nikt mi nie uwierzy, wstydzę się, dotykał mnie - w różnej konfiguracji i wielkości, z lewej strony biały napis nie wybaczysz sobie ... pod nim napis w kolorze niebieskim że nie uwierzyłeś oraz biały napis podkreślony czerwoną kreską #RozmawiajReaguj i kod QR w w prawym dolnym rogu białe logo PKDP

Dziecko nigdy nie jest winne wykorzystania seksualnego, zawsze 100 proc. odpowiedzialności jest po stronie sprawcy. Winny jest sprawca, ale także każdy, kto wie, ale nie reaguje. Aby zwiększyć świadomość wśród rodziców i opiekunów, Państwowa Komisji ds. Pedofilii zainicjowała kolejną odsłonę kampanii społecznej "#RozmawiajReaguj”.

To kolejne działanie  Państwowej Komisji w ramach kampanii społecznej #RozmawiajReaguj”. W grudniu 2022 r. w największych polskich miastach  zawisło kilkaset ogromnych  bilbordów billboardów, które miały na celu zwrócenie uwagi dorosłych odbiorców na krzywdzę wykorzystywanych seksualnie dzieci. Był to pierwszy etap kampanii.

PKDP chce, żeby kampania zaistniała w świadomości społecznej i była początkiem głośnej debaty  o sytuacji i potrzebach małoletnich pokrzywdzonych przemocą seksualną. Chce poruszyć serca i umysły jej odbiorców, skłonić do refleksji na temat tego, że tak przejmujące doświadczenie jest udziałem wielu dzieci. Obojętność, lekceważenie tego problemu czy podzielanie fałszywych, stereotypowych przekonań przyczynia się do zwiększenia skali problemu.

Bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej dzieciństwo możliwe jest tylko wśród odpowiedzialnych, uważnych i wrażliwych dorosłych. Dlatego bądźmy uważni, chrońmy i wspierajmy nasze dzieci!

Materiały i informacje są dostępne na stronie: https://pkdp.gov.pl/nie-wybaczysz-sobie/

Materiały

Plakat kampanii społecznej #RozmawiajReaguj
nie​_zauwazylesv2​_compressed.pdf 3.07MB
{"register":{"columns":[]}}