W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wieczór Polskiej Muzyki i Poezji Romantycznej

17.12.2022

Tym projektem pianiści naszej szkoły włączyli się w obchody dwusetnej rocznicy początku romantyzmu w Polsce.

Po prawej stronie (na całą długość plakatu) grafika budynku muzeum - wejście do ratusza (w kolorach biało-czarnych) oraz biały napis Rok Romantyzmu Polskiego, na lewo od grafiki znajdują się czarne napisy Muzeum im. O. Emila Drobnego w Rybniku oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku; WIECZÓR POLSKIEJ MUZYKI I POEZJI ROMANTYCZNEJ; wykonawczy: uczniowie sekcji FORTEPIANU PSM w Rybniku, Artur Hes - fortepian; 16 GRUDNIA 2022, WTOREK / GODZ. 17.00 MUZEUM W RYBNIKU, RYNEK 18, WSTĘP WOLNY (każda z informacji oddzielona jest czarną kreską, znajdującą się na środku)

Jak w skrócie możemy opisać, co działo się w piątkowy wieczór w Rybnickim Muzeum?

Był to wieczór wyjątkowego nastroju, pięknie recytowanych wierszy prze prof. Marię Warchoł-Sobiesiak i prof. Katarzynę Kosterkę oraz anielskiej muzyki w wykonaniu uczniów klasy fortepianu: Marii Erfurt, Pauliny Michalik, Tymoteusza Opiela, Agaty Mularczyk, Anny Hartmann, Julii Wolny, Agnieszki Małek, Aleksandry Malec, Matyldy Wajner, Alicji Mazur, Sary Zwierzyńskiej, Agaty Ucherek, Agnieszki Papierok oraz pianisty Artura Hesa.

W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina, Juliusza Zarębskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Zygmunta Noskowskiego i Romana Statkowskiego oraz wiersze poetów epoki romantyzmu Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Kazimierza Przerwa-Tetmajera, Cypriana Kamila Norwida i Artura Oppmana.

Całość przepięknie okrasiła słowem nasza niezastąpiona Pani Agnieszka Robok.

{"register":{"columns":[]}}