W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Erasmus+ Koncert Orkiestry Kameralnej 11 lipca 2024 r.

09.07.2024

Plakat koncertu na grafitowym tle w prawym górnym rogu zdjęcie budynku szkoły w Sochaczewie, po przekątnej w lewym dolnym rogu fragment budynku Konserwatorium muzycznego w Miluzie. Na plakacie informacje w języku francuskim . Data koncertu 11 lipca 2024 r. godz. 19.00. Audytorium Konserwatorium w Miluzie, Występują: zespół "Fuelle vivo" z Konserwatorium w Miluzie i Orkiestra Kameralna PSM I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie. Soliści - Amelia Stefańska - skrzypce (Polska), Judith Tahanan - akordeon (Francja), Adam Rutkowski – Flet (Polska). Erasmus +, Na dole logotypy: PSM I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie, Konserwatorium w Miluzie, Logo - fundowane przez Unię Europejską, Logo Miluzy.

"Z muzyką przez Europę – PSM I i II stopnia w Sochaczewie"

W projekcie realizowanym w ramach programu Erasmus+ bierze udział 26 uczniów (członkowie orkiestry kameralnej) i 4 nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.

Podstawowe cele udziału w programie to rozwijanie umiejętności uczniów nie tylko w sferze ściśle związanej z wykonywaniem muzyki, obyciem estradowym, pracą w zespole, ale i w obszarze wzrostu umiejętności językowych, komunikacyjnych, multimedialnych i społecznych. To wszechstronna edukacja i szansa na mobilność, prezentowanie działalności szkoły poza Polską, zdobywanie doświadczenia na europejskim rynku edukacyjnym i artystycznym, a także przyjęcie roli partnera dla innych europejskich ośrodków/szkół artystycznych.

Zagranicznym partnerem projektu jest Conservatoire de Mulhouse we Francji. Placówka przyjmująca, z którą nawiązaliśmy kontakt jest bardzo atrakcyjnym partnerem projektu, gdyż jej cele edukacyjne nie skupiają się tylko na muzyce. Uczniowie z Polski poznają możliwości korelacji dziedzin sztuki, inspirują się różnorodnością działań i podwyższają swoje kompetencje w szerszym (nie tylko muzycznym) zakresie. Grają w orkiestrze razem z uczniami z Francji.

Program projektu obejmuje między innymi prezentacje uczniów i wprowadzenie do zajęć, poznanie kultury, historii i geografii Francji, warsztaty orkiestrowe, zajęcia warsztatowe – próby sekcyjne z podziałem na instrumenty smyczkowe oraz dęte i perkusyjne, wykonanie koncertu, nagrywanie i przygotowanie video do materiału promocyjnego, realizację programu kulturowego.

Punktem kulminacyjnym i wstaniałym efektem realizacji mobilności będzie Koncert, który odbędzie się 11 lipca 2024 r. o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Konserwatorium Muzyki, Tańca i Dramatu w Miluzie.

Program koncertu:

Zespół „FUELLE VIVO" (CRD DE MULHOUSE)

(Corentin Ruetsch, Charlotte Moroze, Audrey Starck, Léana Kostrubiec, Eva Rytwinski, Victor Rytwinski)

  • R. Galliano — Tango pour Claude
  • A. Piazzolla — Oblivion
  • A. Piazzolla — Violentango

ORKIESTRA KAMERALNA PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I i II stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie

Dyrygent: Zbigniew Graca

  • l. J. Paderewski — Menuet G-dur op.14
  • H. Wieniawski — Legenda op. 17

Amelia Stefańska - skrzypce

  • T. Baird — „Colas Breugnon" suita w dawnym stylu (Prélude, Cantilène d'amour, Danse, Chant triste, Danse, Postlude)

Adam Rutkowski - flet

  • T. Melon — Aussichtskarten aus Cottbus — na akordeon i orkiestrę smyczkową cz. II, III, IV

Judith Tahan - akordeon (CRD de Mulhouse)

  • H. M. Górecki — Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową
  • W. Lutostawski — Mała suita na orkiestrę kameralną
  • J. Brahms — Taniec węgierski nr 5

 

 

Materiały

Program Koncertu 11.07.2024 Miluza j. francuski
PROGRAM​_koncertu​_Miluza​_11072024​_j​_francuski.pdf 1.72MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}