Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Serwisu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.gov.pl/web/ zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej
Data publikacji strony internetowej: 2010-03-05
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-09-15
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń. Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
- posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
- opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Brak jest gdzieniegdzie poprawnych opisów alternatywnych fotografii lub grafik znalezionych w serwisie. Dokładamy wszelkich starań by wszyscy redaktorzy byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego dodawania treści.
Oświadczenie sporządzono dnia 2020-12-04. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Beata Szkodzińska, adres poczty elektronicznej psse.bialapodlaska@pis.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 83 344 41 60. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej, ul. Warszawska 18, 21-500 Biała Podlaska. Zlokalizowana jest w dwóch budynkach: przy ul. Warszawskiej 18 w Białej Podlaskiej mieści się Oddział Nadzoru Sanitarnego, natomiast przy ul. Kopernika 7 w Białej Podlaskiej znajduje się Oddział Laboratoryjny.
Do budynku Oddziału Nadzoru Sanitarnego prowadzi jedno wejście od ul. Warszawskiej. Do wejścia prowadzą schody. Przy schodach brak podjazdu dla wózków. Nad wejściem budynku nie ma umieszczonych głośników systemu Totupoint naprowadzających dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Sekretariat znajduje się po lewej stronie od wejścia .
Dla osób na wózkach jest utrudniony dostęp ze względu na schody i brak podjazdu. W budynku nie ma windy.
Brak toalety dla osób niepełnosprawnych.
Przed budynkiem brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących
W budynku nie ma możliwości skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.
Do budynku Oddziału Laboratoryjnego prowadzą dwa wejścia od ul. Kopernika. Do pierwszego wejścia prowadzą schody. Przy schodach brak podjazdu dla wózków. Do drugiego wejścia (od podwórka) do Punktu Przyjęć Próbek do Badań prowadzą schody. Przy schodach brak podjazdu dla wózków. Nad wejściem budynku nie ma umieszczonych głośników systemu Totupoint naprowadzających dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Sekretariat znajduje się po prawej stronie od wejścia pierwszego.
Dla osób na wózkach jest utrudniony dostęp ze względu na schody i brak podjazdu. W budynku nie ma windy.
Brak toalety dla osób niepełnosprawnych.
Przed budynkiem brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących
W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.