Wzmocnienie nadzoru sanitarno-epidemiologicznego Polski
12.09.2023
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku, jako Podmiot upoważniony, bierze udział w realizacji Projektu pn. „Wzmocnienie nadzoru sanitarno-epidemiologicznego Polski” - Nr POWR.07.01.00-00-0008/22 realizowanego w ramach Działania 7.1 Oś priorytetowa VII Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Beneficjentem Projektu jest Skarb Państwa – Główny Inspektor Sanitarny z siedzibą w Warszawie, przy ul. Targowej 65, kod pocztowy: 03 – 729. Projekt, ma na celu wsparcie organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a wspólna realizacja dotyczy zakresu wsparcia przewidzianego we wniosku o dofinansowanie dla wojewódzkich, powiatowych i granicznych stacji sanitarno-epidemiologicznych (dalej odpowiedni jako WSSE, PSSE i GSSE) - podmiotów upoważnionych do ponoszenia wydatków kwalifikowalnych.
Celem głównym projektu jest wzmocnienie systemu nadzoru sanitarno-epidemiologicznego Polski poprzez zwiększenie kompetencji miękkich i znajomości języka ukraińskiego 300 pracowników jednostek PIS oraz przeszkolenie i zatrudnienie w organach Inspekcji na terenie całego kraju 181 osób uciekających z Ukrainy w okresie od 2022-09-01 do 2023-12-31. Pracownicy PSSE Białystok dzięki uczestnictwu w szkoleniach realizowanych w ramach projektu zwiększą swoje umiejętności w zakresie obsługi osób przybywających z terenu Ukrainy. Zatrudnienie osób uciekających z Ukrainy wzmocni potencjał kadrowy PSSE w Białystoku w obsłudze znacznie większej liczby klientów oraz pozwoli dostosować się do obecnej sytuacji kryzysowej wywołanej konfliktem zbrojnym na Ukrainie. Realizacja projektu przyczyni się tym samym do osiągnięcia celu określonego w ramach Działania 7.1 Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia celu szczegółowego zdefiniowanego jako Wdrożenie działań na rzecz wzmocnienia zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia.
Wartość projektu: 27 745 842,- zł
Dofinansowanie projektu z UE: 27 745 842,- zł (dofinansowanie 100%)