W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wspólne stanowisko na temat immunoprofilaktyki chorób zakaźnych na terenach dotkniętych powodzią w Polsce (wg stanu sanitarnego na 22.09.2024 r.)

23.09.2024

Plansza z słowem komunitak

Ważna informacja

Państwowy  Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzegu informuje, że wszystkie placówki POZ na terenie powiatu brzeskiego są już otwarte.

W celu wykonania szczepienia przeciw tężcowi należy w pierwszej kolejności zwrócić się do swojej placówki POZ.

Osoby zaszczepione na terenie powiatu brzeskiego, które powracają do swoich miejsc zamieszkania powinny skonsultować się ze swoim lekarzem POZ w celu ewentualnej kontynuacji szczepień.

Zgodnie z aktualnym stanowiskiem Krajowego Konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych, epidemiologii i Głównego Inspektora Sanitarnego na temat immunoprofilaktyki chorób zakaźnych na terenach dotkniętych powodzią w Polsce (wg stanu sanitarnego na 22.09.2024 r.) rekomenduje się dobrowolne i bezpłatne szczepienia ochronne przeciw tężcowi w następujących sytuacjach:

1.Osoby, które uległy urazowi z naruszeniem ciągłości skóry i zanieczyszczeniem rany.

2.Osoby, które w ciągu ostatnich 5 lat nie otrzymały szczepienia przeciw tężcowi, a które mają wysokie ryzyko urazu w kontakcie z wodą powodziową lub skażonymi odpadami powodziowymi (funkcjonariusze, pracownicy porządkowi, wolontariusze).

3.Osoby przebywające na terenach dotkniętych powodzią, które nie otrzymały szczepienia przypominającego przeciw tężcowi w ciągu ostatnich 10 lat albo nie były szczepione w ogóle.

Materiały

Wspólne stanowisko na temat immunoprofilaktyki chorób zakaźnych na terenach dotkniętych powodzią w Polsce (wg stanu sanitarnego na 22.09.2024 r.)
{"register":{"columns":[]}}