W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Dostępność cyfrowa

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony https://www.gov.pl/web/psse-brzesko/

  • Data publikacji strony internetowej: 19.01.2021 r.
  • Data ostatniej dużej aktualizacji: 19.01.2021 r.

Strona internetowa PSSE w Brzesku funkcjonowała w swojej porzedniej wersji od lipca 2014 roku.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń:

  • nie wszystkie grafiki/zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym;
  • brak dostępności lub niepełna dostępność niektórych załączników w formacie: PDF, DOC, ODT, XLS;
  • posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji;
  • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji;
  • dane są bardzo obszerne a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych (brak wpływu na ich docelową treść i kształt).

Oświadczenie sporządzono dnia 15.01.2021 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością cyfrowej dla osób niepełnosprawnych strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Adam Oćwieja, adres poczty elektronicznej adam.ocwieja@sanepid.gov.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej, oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dane teleadresowe jednostki:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku

ul. Okocimska 44

32-800 Brzesko

Dostępność architektoniczna

Opis dostępności wejścia do budynku

Siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni znajduje się w jednym budynku, położonym w Brzesku, przy ul. Okocimskiej 44. Obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych od poniedziałku do piątku, w godzinach: od 7.00 do 15.05. Wejście dla wskazanej wyżej grupy osób usytuowane jest od strony północno-wschodniej. Wejście do budynku skomunikowano z przyległym terenem za pomocą pochylni, wyposażonej w obustronne poręcze. Standard techniczny pochylni odpowiada potrzebom osób niepełnosprawnych, jak też respektuje obowiązujące w tym zakresie przepisy techniczne. Pomieszczenia administracyjno-biurowe w Stacji usytuowane są na piętrze budynku, natomiast punkt poboru próbek do badań zlokalizowano na parterze (przy wejściu – w obrębie hallu, po lewej stronie). Obsługę osób niepełnosprawnych ruchowo zapewnia się w obrębie wydzielonego na parterze stanowiska, wyposażonego w dzwonek przyzywowy.

Ogółem do budynku prowadzą trzy wejścia, z których każde skomunikowano z parkingiem, na którym  wydzielono i oznakowano miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W wymiarze infrastrukturalnym budynek charakteryzują następujące parametry i warunki użytkowe:

- nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące,

- wejście nie jest zabezpieczone bramkami,

- w budynku jest wydzielona ubikacja dla osób niepełnosprawnych.

- w budynku nie ma windy, wszystkie pomieszczenia administracyjno-biurowe PSSE znajdują się na parterze. Obsługa osób niepełnosprawnych odbywa się na parterze budynku,

- do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem,

- w budynku nie ma pętli indukcyjnych,

 - w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących,

 - przy wejściu do budynku znajduje się tablica informacyjna oraz dzwonek.

Opis dostępności korytarzy i pokoi

Brak możliwości przemieszczania się po korytarzu i dostępie do pokoi. Budynek nie posiada barier architektonicznych dotyczących obsługi osób niepełnosprawnych na poziomie parteru. Ubikacja dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych znajdująca się na parterze.

Opis dostosowań

W holu głównym budynku zaraz przy wejściu jest utworzone stanowisko obsługi interesantów (w tym osób niepełnosprawnych).

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych

Po prawej stronie budynku (patrząc od wejścia głównego) znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych, oznaczone kopertą - bezpośrednio z którego, korzystając z chodnika, można dotrzeć do budynku stacji (odległość około 30 metrów).

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i wszystkich pomieszczeń na parterze można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W związku z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (tekst. jedn. Dz.U. z 2017 r., poz. 1824) oraz w celu usprawnienia obsługi Interesantów - osób słabosłyszących/niesłyszących - w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku zostanie stworzona możliwość skorzystania z pomocy osoby, która ukończyła kurs języka migowego - jednak tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu takiej usługi.

{"register":{"columns":[]}}