W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O Interwencji kryzysowej dzieci i młodzieży w powiecie dąbrowskim

22.11.2022

Konferencja 2022

W dniu 22 listopada w Dąbrowskim Domu Kultury odbyło się szkolenie pn. „Interwencja kryzysowa dzieci i młodzieży”, której organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej.

Licznie zgromadzonych uczestników szkolenia powitał w imieniu organizatorów Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Jak wspomniał w swoim wystąpieniu dzisiejsze szkolenie wpisuje się w tegoroczne obchody Dni Profilaktyki Powiatu Dąbrowskiego. Celem tej akcji, zainaugurowanej w 2018 r., jest organizacja cyklu przedsięwzięć mających na celu promocję zdrowia wśród mieszkańców powiatu dąbrowskiego.

Następnie głos zabrali: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Klimowska,  Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł – Głuszek oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Molak. Panie pokrótce omówiły jakie działania z zakresu promocji i ochrony zdrowia oraz z zakresu interwencji kryzysowej podejmują kierowane przez nie jednostki.

Po wystąpieniach organizatorów na scenie pojawili się finaliści Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zorganizowanego jesienią br. przez dąbrowskie starostwo, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowski Dom Kultury.

Zwycięskie piosenki zaprezentowali: Julia Pyzik z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Zarzeczu Dużym, Jakub Frąc z Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej oraz Julia Kurnal z Zespołu Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słupcu.

Po występach laureatów głos oddano prelegentom szkolenia – Katarzynie Kudybie (będącej pedagogiem z doświadczeniem zawodowym jako trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie, profilaktykiem, psychologiem i medioznawczą) oraz Gabrieli Ciuraśkiewicz (psycholog, psychoonkolog, psychorterapeuta).

Panie w trakcie szkolenia omówiły m.in. czym jest kryzys i interwencja kryzysowa, jakie są etapy żałoby oraz czynniki sprzyjające do powrotu do równowagi emocjonalnej po doświadczeniu kryzysowym.

W dyskusji wieńczącej szkolenie głos zabrali m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski i Małopolski Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny, którzy wyrazili uznanie dla tak licznych i wspólnych działań podejmowanych przez organizatorów, w szczególności szkoleń, których tematyka jest niezwykle cenna w pracy na rzecz mieszkańców powiatu.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}