Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności strona internetowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kępnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kępnie.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączenie wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
Nie wszystkie grafiki/zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym.
Nie wszystkie linki mogą być aktualne.
Oświadczenie sporządzono dnia: 28.03.2023r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy osoby ze szczególnymi potrzebami o kontakt e-mailowy z koordynatorem do spraw dostępności - Panią Moniką Trzmiel – Monika.Trzmiel@sanepid.gov.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku osób z problemami w poruszaniu się, istnieje możliwość umówienia się celem pomocy w załatwieniu sprawy z koordynatorem ds. dostępności pod nr telefonu 62 78 295 10.
Dostępność architektoniczna
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Pocztowej. W odległości 100 m znajduje się poczta oraz w odległości 50 m Starostwo Powiatowe w Kępnie. Do budynku przylega Santander Bank Polska.
Wejście główne do budynku:
- Posiada schody wyposażone w jednostronną poręcz,
- Na ścianie przy drzwiach głównych znajduje się tabliczka informująca o godzinach pracy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kępnie w języku Braille'a,
- Od podwórza znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich,
- W budynku nie ma systemów naprowadzających dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Wewnątrz budynku:
- Przy wejściu, po lewej stronie znajduje się tablica informacyjna,
- Toaleta znajduje się na parterze na wprost wejścia głównego,
- Zachowana jest odpowiednia kolorystyka ciągów komunikacyjnych, zgodna z zasadą kontrastu dla osób z upośledzeniem wzroku (posadzki znacznie ciemniejsze niż powierzchnia ścian),
- Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich: Przed budynkiem znajduje się płatny parking, na którym wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Wstęp z psem asystującym do budynku i wszystkich jego pomieszczeń - można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
(Budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie).
Dostępność informacyjno-komunikacyjna
- Przy głównych drzwiach do budynku założone zostały tabliczki w języku Braille’a z nr telefonu do koordynatora ds. dostępności (pomoże on w załatwieniu spraw osobom ze szczególnymi potrzebami).
- Schody wewnętrzne w budynkach oznaczone zostały taśmami wyróżniającymi stopnie celem poprawy komunikacji wewnętrznej przez osoby słabowidzące.
- Została zakupiona przenośna pętle indukcyjna celem ułatwienia kontaktu osób słabosłyszących z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie.
Klient może komunikować się z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poprzez: e-mail: sekretariat.psse.kepno@sanepid.gov.pl, ePUAP oraz drogą tradycyjną - pocztową. W związku z ustawą o języku migowym i innych środkach wspierających komunikowanie się, osoby z dysfunkcjami narządu słuchu mogą liczyć na ułatwienia w kontaktach z Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym poprzez bezpłatną pomoc tłumacza języka migowego przy załatwieniu spraw urzędowych. Osoby niesłyszące, które będą chciały skorzystać z tłumacza winny zgłosić taką potrzebę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie co najmniej 3 dni robocze przed wybranym przez siebie terminem (z wyłączeniem sytuacji nagłych). Zgłoszenie może być dokonane w formie e-mailowej na adres: sekretariat.psse.kepno@sanepid.gov.pl, ePUAPem, bądź za pomocą tradycyjnej poczty.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kępnie korzysta z rejestru tłumaczy prowadzonego przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki, umieszczony na stronnie:
https://www.poznan.uw.gov.pl/node/1867
Formularz zgłoszenia chęci skorzystania z tłumacza języka migowego dostępny jest w zakładce: Informacje dla osób doświadczających trwale lub okresowo trudności
w komunikowaniu się.
- Pierwsza publikacja:
- 31.03.2023 09:45 Sebastian Solarek
- Wytwarzający/ Odpowiadający:
- Monika Trzmiel
Tytuł | Wersja | Dane zmiany / publikacji |
---|---|---|
Deklaracja dostępności | 1.0 | 31.03.2023 09:45 Sebastian Solarek |
Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP