Akcje, kampanie, projekty
-
19.04.2023Szkolenie z zakresu szczepień ochronnych dla pielęgniarek i położnych z powiatu krośnieńskiegoW dniu 18 kwietnia 2023r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim odbyło się szkolenie z zakresu szczepień ochronnych dla pielęgniarek i położnych z powiatu krośnieńskiego. Podczas szkolenia proszono o aktywne włączenie się w obchody Europejskiego Tygodnia Szczepień przypadające w dniach 24-28 kwietnia 2023r. Rozdano ulotki i plakaty dotyczące akcji szczepień.
-
21.11.2022Ogólnopolska kampania społeczna "Jedyny taki test"
-
18.11.2021Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach/Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach'2021
-
01.07.2021Chroń siebie i bliskich. Wróć bez COVID-19Chroń siebie i bliskich. Wróć bez COVID-19
-
24.06.2021Kampania na temat HIV/AIDS
-
27.05.2021KLESZCZE- Gdzie najczęściej można je spotkać? Jak odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć? W jaki sposób usunąć kleszcza? W jakich miejscach ciała kleszcze żerują najczęściej?Pomimo faktu, że ugryzienie przez kleszcza zwykle jest całkowicie bezbolesne, a sprawca wyjątkowo mały, konsekwencje przenoszonych przez niego chorób mogą długotrwale wpłynąć na nasze życie. Czy wiesz gdzie najczęściej można spotkać kleszcze? Pamiętaj aby odpowiednio zabezpieczyć się przed wyjściem na spacer! W jaki sposób właściwie usunąć kleszcza? W jakich miejscach ciała kleszcze żerują najczęściej?
-
Myję ręcę bo wiem więcejMyj ręce, będziesz zdrowy i nie przeniesiesz zarazków na innych – to było przesłanie społecznej kampanii edukacyjnej, którą wspólnie zorganizowały Wojewódzka i Powiatowa Stacje Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego. Kampania odbyła się pod hasłem „Myję ręce, bo wiem więcej”.
-
Serwis kąpieliskowy
-
Promocja zdrowiaDziałania podejmowane przez Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynikają z założeń krajowych (Ustawy o Inspekcji Sanitarnej, wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Narodowego Programu Zdrowia), wojewódzkich (Wojewódzkiego Programu Promocji i Ochrony Zdrowia, Wojewódzkiego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV, Programu Przeciwdziałania Narkomanii), sytuacji epidemiologicznej, społecznej, demograficznej województwa. Ich inicjacją i koordynacją na poziomie wojewódzkim zajmują się pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej. Organizują, prowadzą, koordynują i nadzorują działalność oświatowo-zdrowotną w celu ukształtowania odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych.
-
Odra