W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krotoszynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne w Krotoszynie  

  • Data publikacji strony internetowej: 2020-11-13
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-19

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • Nie wszystkie grafiki/zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym,
  • Brak dostępności lub niepełna dostępność niektórych plików, załączników w formacie PDF, DOC, itp.,
  • Mapa placówek nie jest dostępna,
  • Nie wszystkie linki mogą być aktualne.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-11-13

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Anna Orlicka,  anna.orlicka@sanepid.gov.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 62 725 32 34 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

 

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu
  • Adres: ul. Noskowskiego 23, 61-705 Poznań
  • E-mail: sekretariat@wssepoznan.pl

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność Architektoniczna

Dostępność do budynku PSSE   oraz obszary kontroli

Budynek PSSE w Krotoszynie znajdują się na terenie otwartym. Dzwonek elektryczny znajdujący się przy drzwiach wejściowych do obiektu alarmuje sekretariat, pracownik sekretariatu  podchodzi do drzwi  i przyjmuje gości.

Dostępność korytarzy, schodów i wind budynku KM PSP.

Budynek PSSE jest obiektem trzykondygnacyjnym wyposażonym w jedną klatkę schodową oraz wąskie korytarze. Obiekt  ze względu na rozwiązania architektoniczne nie posiada wind. Schody posiadają oznaczenie w postaci żółtych pasów na rozpoczęciu i zakończeniu biegu schodów.

Dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami

Obiekt nie posiada technicznych rozwiązań takich jak pochylnie, platformy itp.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na pełną pomoc pracownika PSSE w Krotoszynie zakresie odpowiednim do stopnia niepełnosprawności. Osoba niedosłysząca może skorzystać z pętli indukcyjnej do rozmowy z pracownikiem PSSE

Miejsce parkingowe

Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami zostały zlokalizowane przed budynkiem PCPR  jest to ten sam obiekt budowlany. Powyższy parking jest miejscem oznakowanym o dostępie swobodnym.

Dostęp z psem asystującym

Wejście na teren PSSE w asyście psa jest dozwolona. Na drzwiach wejściowych znajduje się odpowiednie oznakowanie. Warunkiem jest zabezpieczenie psa przed ugryzieniem osób trzecich ( kaganiec ) i posiadanie legitymacji „pas asystującego”.

Tłumacz języka migowego.

Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Warunkiem skorzystania z takiej możliwości jest poinformowanie PSSE  o takiej potrzebie na 7 dni przed planowana wizytą.

 

{"register":{"columns":[]}}