Akcje, kampanie, projekty
-
18.09.2024Strategie dla bezpieczeństwa i zdrowia w zautomatyzowanym świecieEuropejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EUOSHA) prowadzi w latach 2023-2025 ogólnoeuropejską kampanię pt. “Bezpieczeństwo pracy w świece cyfrowym” w celu podniesienia świadomości na temat związku technologii cyfrowych z bezpieczeństwem i zdrowiem w miejscu pracy.
-
10.09.2024Konferencja "Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu" 30.09.2024 r.Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Makowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na konferencję w ramach Kampanii Powiatowej: Zdrowie Przede Wszystkim – Bezpieczny Powiat pt.: ,,Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu”. Tematem spotkania będzie hasło przewodnie: „dbaj o higienę i warunki zdrowotne w pracy, utrzymuj bezpieczne budynki i zapewnij nadzór nad jakością wody!”.
-
05.08.2024Projekt „ Partnerstwo na rzecz oceny ryzyka związanego z chemikaliami (PARC 2022 – 2029)”PARC (Partnerstwo na rzecz oceny ryzyka związanego z chemikaliami z ang. The European Partnership for the Assessment of Risks from Chemicals) to wspólne przedsięwzięcie 30 krajów, w tym Polski i 3 agencji europejskich (EEA, ECHA, EFSA), finansowane przez rządy naszych krajów oraz program Komisji Europejskiej „Horyzont Europa”. Projekt ma celu opracowanie metod oceny ryzyka chemicznego nowej generacji w celu ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska.
-
29.10.2021Kampania „Wybieraj bezpieczną żywność” na temat świadomych wyborów żywieniowych
-
20.08.2021Szczepienia uczniów w wieku od 12 do 18 lat – informacje dla szkół i placówek
-
Myję ręcę bo wiem więcejMyj ręce, będziesz zdrowy i nie przeniesiesz zarazków na innych – to było przesłanie społecznej kampanii edukacyjnej, którą wspólnie zorganizowały Wojewódzka i Powiatowa Stacje Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego. Kampania odbyła się pod hasłem „Myję ręce, bo wiem więcej”.
-
Serwis kąpieliskowy
-
Promocja zdrowiaDziałania podejmowane przez Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynikają z założeń krajowych (Ustawy o Inspekcji Sanitarnej, wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Narodowego Programu Zdrowia), wojewódzkich (Wojewódzkiego Programu Promocji i Ochrony Zdrowia, Wojewódzkiego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV, Programu Przeciwdziałania Narkomanii), sytuacji epidemiologicznej, społecznej, demograficznej województwa. Ich inicjacją i koordynacją na poziomie wojewódzkim zajmują się pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej. Organizują, prowadzą, koordynują i nadzorują działalność oświatowo-zdrowotną w celu ukształtowania odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych.
-
Odra