W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Malborku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-01-12.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-12-31.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.


Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Mogą się zdarzyć sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji, 
- posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
- nie wszystkie grafiki, zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym


W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Jacek Tuchułka – Jacek.Tuchulka@sanepid.gov.pl
Marzena Dering – psse.malbork@sanepid.gov.pl


Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
-  wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie, np. przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.


Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna
Wejście główne do budynku znajduje się od strony ul. Słowackiego 64. Brak dodatkowego wejścia dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Osoby niepełnosprawne ruchowo przybywające do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku w celu załatwienia spraw są proszone o powiadomienie na poziomie parteru pracownika, który skontaktuje Państwa z kompetentnym pracownikiem w celu ustalenia charakteru załatwianej sprawy. Sekretariat w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mieści się na I piętrze budynku. Przed budynkiem dostępnych jest  8 miejsc parkingowych, w tym 1 miejsce dla osób niepełnosprawnych  
 

{"register":{"columns":[]}}