Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Oświęcimiu: https://www.gov.pl/web/psse-oswiecim
Data publikacji strony internetowej: 2020-12-20. Data ostatniej dużej aktualizacji: 2024-03-27.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne elementy i treści
- Nie wszystkie grafiki/zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym.
- Brak dostępności lub niepełna dostępność niektórych plików, załączników w formacie PDF, DOC, itp.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 2021-03-12.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji oraz aktualizacji: 2024-01-16.
Skróty klawiaturowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Jeśli na naszej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej zgłoś to do Pani Jolanty Brydy, mailowo – jolanta.bryda@sanepid.gov.pl lub telefonicznie
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.25 do 15.00 pod nr telefonu: 33/843-09-28 wew. 1.
W zgłoszeniu podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną:
Organ nadzorujący: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu
Adres: ul. Więźniów Oświęcimia 10, 32-600 Oświęcim
E-mail: sekretariat.psse.oswiecim@sanepid.gov.pl
Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Funkcję koordynatora ds. dostępności w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu pełni Pani Arletta Ryszka. Adres poczty elektronicznej: arletta.ryszka@sanepid.gov.pl, tel. 33/843-09- 28 wew. 5 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.25 do 15.00.
Dostępność architektoniczna
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu, ul. Więźniów Oświęcimia 10,
32-600 Oświęcim
Dni i godziny pracy: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.25 do 15.00
Siedzibę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu usytuowano w budynku przy ulicy Więźniów Oświęcimia 10. Wejście do budynku zapewnione jest z poziomu parteru. Pomieszczenia biurowe PSSE Oświęcim usytuowane są na poziomie parteru i I piętra; punkt poboru próbek do badań usytuowano na poziomie parteru, w prawym skrzydle budynku. Budynek w części (parter) spełnia podstawowe wymagania zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnianiu dostępności osobom
z niepełnosprawnościami.
Warunki techniczne i lokalizacyjne budynku PSSE w kontekście dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:
- Teren wokół budynku PSSE Oświęcim jest oświetlony. Przy wejściu znajduje się tablica informacyjna i domofon usytuowany na wysokości umożliwiającej korzystanie z dzwonka przywoławczego osobom z niepełnosprawnością ruchowa poruszającym się na wózku inwalidzkim.
- Ogólnodostępne miejsca parkingowe zlokalizowane są na wewnętrznym dziedzińcu od strony wjazdu z ul. Więźniów Oświęcimia - teren ten nie przynależy do PSSE Oświęcim (własność Urzędu Miasta Oświęcim). Nie wyznaczono miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych, oznaczonego kopertą.
- Położenie drzwi wejściowych umożliwia dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym, a drzwi w budynku nie mają progów. Framugi drzwi oraz drzwi stanowią kontrast w stosunku do koloru ściany, w której są osadzone.
- W budynku znajduje się punkt informacyjny/obsługi petentów, na kondygnacji I piętra. Dzwonek przywoławczy przy wejściu umożliwia obsługę osób ze szczególnymi potrzebami.
- Budynek PSSE w Oświęcimiu nie jest wyposażony w windę/podjazd umożliwiający przemieszczanie się między wszystkimi piętrami budynku osobom z trudnościami ruchowymi, w tym osobom na wózkach inwalidzkich, osoby niepełnosprawne ruchowo obsługiwane są w części parteru budynku, w pomieszczeniu do tego przystosowanym.
- W budynku na poziomie parteru znajduje się ogólnodostępna toaleta w trakcie adaptacji i przystosowywania dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.
- Schody wewnątrz wyposażone są w poręcze, nie są oznaczone za pomocą zróżnicowanej faktury (powierzchni z wypukłościami).
- W budynku i przed nim brak informacji głosowych oraz pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
- Zapewniono możliwość wstępu do budynku dla osób korzystających z pomocy psa asystującego bądź psa przewodnika.
- W PSSE nie ma możliwości bezpłatnego skorzystania z tłumacza języka migowego - po wcześniejszym uzgodnieniu wizyty pracownik PSSE ma możliwość skomunikowania się z osobą ze szczególnymi potrzebami poprzez ogólnodostępne aplikacje internetowe.
Osoba uprawniona, zamierzająca skorzystać z wizyty w urzędzie, winna zgłosić ten fakt, w terminie co najmniej 7 dni roboczych przed tym zdarzeniem (planowaną wizyta w urzędzie), z wyłączeniem sytuacji nagłych. Zgłoszenia można dokonać w następującej formie:
- pocztą elektroniczną na adres: sekretariat.psse.oswiecim@sanepid.gov.pl
- telefonicznie na nr tel. (+48) 33 843 09 28 wew. 0
- listownie (7 dni liczone od dnia otrzymania zawiadomienia przez PSSE)