Deklaracja dostępności
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przeworsku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej PSSE Przeworsk.
Data publikacji strony internetowej: 23.10.2020 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 09.06.2022 r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa PSSE Przeworsk jest częściowa zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Część plików nie jest dostępna cyfrowo.
Zamieszczone na stronie aktualności w formie plików PDF mogą nie być dostępne cyfrowo w całości, gdyż były skanowane.
Zamieszczone na stronie aktualności w formie plików PDF mogą nie być dostępne cyfrowo w całości, gdyż zostały przesłane przez podmiot zewnętrzny.
Nie wszystkie elementy nietekstowe, umieszczone na stronie internetowej, takie jak: zdjęcia, obrazki ozdobne, ikony, itp., posiadają szczegółowy opis.
Wyłączenia:
- mapy są wyłączone z obowiązku dostępności,
- części plików zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Ułatwienia na stronie
Strona internetowa PSSE Przeworsk posiada ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- możliwość powiększenia wielkości liter na stronie;
- mapa strony;
- formularz kontaktowy;
Data sporządzenia deklaracji:
Deklarację sporządzono dnia: 22.10.2020 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika PSSE Przeworsk.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Grzegorz Tomaszek, adres poczty: sekretariat.psse.przeworsk@sanepid.gov.pl Kontaktować można się także, dzwoniąc na numer telefonu +48 16 648 79 01. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnianie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Procedura wnioskowo – skargowa
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie może złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, ma także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl.
Dostępność architektoniczna
PSSE w Przeworsku mieści się w 3 – kondygnacyjnym budynku, który nie jest w pełni przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się. Przy wejściu głównym do budynku nie ma podjazdu ułatwiającego wejście do budynku. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabo widzące. Wewnątrz budynku nie ma windy. Osoby mające problem z poruszaniem się, które chcą załatwić sprawę w wydziałach mieszczących się na piętrach budynku, powinny telefonicznie zgłosić się do pracownika właściwego dla danej sprawy wydziału, który obsłuży daną osobę poza budynkiem lub zejdzie na poziom parteru. Toalety wewnątrz budynku nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 30 metrów przed budynkiem PSSE Przeworsk znajduje się jedno wydzielone, oznakowane miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:
W związku z powyższym osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z powyższej usługi, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w sekretariacie w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączaniem sytuacji nagłych. Zgłoszenie powinno być dokonane w jednej z następujących form:
- e-mail: sekretariat.psse.przeworsk@sanepid.gov.pl
- telefonicznie: +48 16 648 79 01
- drogą pocztową: Państwowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Przeworsku
ul. Rynek 1, 37-200 Przeworsk
Aplikacje mobilne
Brak informacji.
- Ostatnia modyfikacja:
- 10.06.2022 11:10 PSSE Przeworsk
- Pierwsza publikacja:
- 23.10.2020 13:24 PSSE Przeworsk