Tatuaże z henny
Popularne malowidła na skórze henną powracają każdego roku w okresie wakacyjnym. Takie ozdabianie ciała może być oferowane na plażach, w parkach czy na letnich festiwalach. Rysunki wykonywane czarną henną na skórze są z reguły nietrwałe i znikają po jakimś czasie.
Określenie „czarną henną” nie odnosi się tylko do jednego preparatu. Nazwa stosowana jest również w odniesieniu do grupy produktów przeznaczonych do barwienia ciała na czarno. Barwnik ten, pochodzenia roślinnego jest stosunkowo drogi, a wykonywane nim tatuaże są mniej trwałe i nie tak intensywnie czarne jak te wykonane henną zawierającą barwniki syntetyczne.
Przy zastosowaniu nieodpowiedniego barwnika przy wykonywaniu tatuażu henną może dojść do pozostawienia trwałego śladu na skórze w postaci przebarwień czy blizn, a także do wystąpienia obrzęków, pęcherzy, a nawet owrzodzeń.
Oferta wykonywania tego typu zdobień jest skierowana także do dzieci i młodzieży, dlatego tak ważna jest świadomość rodziców oraz opiekunów o ryzyku jakim ze sobą niesie zdobienie ciała czarną henną.
Przed wykonaniem tatuażu z henny warto sprawdzić, czy preparat jest prawidłowo oznakowany oraz czy posiada instrukcję użycia.