Deklaracja dostępności
Oświadczenie w sprawie dostępności
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowej Stacji Santarno-Epidemiologicznej w Skarżysku-Kamiennej.
Data publikacji strony internetowej: 09.11.2007
Data ostatniej dużej aktualizacji: 17.11.2020
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
- mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
- posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
- opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- Brak jest gdzieniegdzie poprawnych opisów alternatywnych fotografii lub grafik znalezionych w serwisie. Dokładamy wszelkich starań by wszyscy redaktorzy byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego dodawania treści.
Oświadczenie sporządzono dnia 17.11.2020. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest koordynator dostępności - Marek Kowalik, adres e-mail: sekretariat.psse.skarzysko@sanepid.gov.pl
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Dostępność architektoniczna
Zgodnie z art. 6. ww. ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
- Wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ul. Czerwonego Krzyża. Po wejściu do budynku należy od razu skierować się w lewo - mieści się tam Punkt Przyjęć Prób w którym, po dezynfekcji dłoni, można uzyskać szczegółowe informacje.
- Obiekt monitorowany całodobowo
- Wstęp na teren obiektu możliwy w godzinach pracy Stacji.
- Parking wewnętrzny dostępny jest dla pracowników oraz dla petentów Stacji.
- Dla osób niepełnosprawnych zorganizowano wejście od strony parkingu wyposażone w dzwonek. W przypadku obsługi osoby niepełnosprawnej pracownik wprowadza taką osobę wejściem od strony parkingu do holu gdzie wydzielone jest stanowisko obsługi osób niepełnosprawnych.
- Istnieje prawo wstępu do budynku z psem asystującym.
- Cały budynek Stacji nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich z uwagi na różnice poziomów w obrębie jednej kondygnacji.