Akcje, kampanie, projekty
-
26.09.2024Strategie dla bezpieczeństwa i zdrowia w zautomatyzowanym świecie - Kampania Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EUOSHA)
-
16.08.2024Partnerstwo na rzecz oceny ryzyka związanego z chemikaliami (ang. Partnership for the Assessment of Risks from Chemicals, PARC) 2022 – 2029
-
13.10.2023"Z higieną za pan brat" - wojewódzki program dla przedszkoli i szkół podstawowych klas I i II
-
29.09.2021Zadania szkoły w walce z wszawicąProblem wszawicy, powraca do placówek oświatowych jak bumerang. Mimo, że na rynku dostępnych jest wiele skutecznych preparatów zwalczających wszy, problem występuje cyklicznie a stereotypowe myślenie o wszawicy jako chorobie wstydliwej nie pomaga w eliminacji tego zjawiska.
-
29.09.2021Jak myć ręce? Instrukcja mycia rąkBrudne ręce są przyczyną licznych chorób, a w niektórych regionach świata nawet śmierci. Wystarczy odruchowo dotknąć nieumytymi rękami okolic oczu, nosa czy ust i jesteśmy narażone na ogromne ryzyko infekcji.
-
20.07.2021Kampania – „Czy wiesz, że… 2021”Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sulęcinie włącza się w letnią kampanię edukacyjno-informacyjną „ Czy wiesz, że…”, zainicjowaną przez Krajowe Centrum ds. AIDS.
-
20.07.2021KĄPIEL W FONTANNACH JEST ZABRONIONAPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sulęcinie przypomina, że fontanny uliczne są elementem architektury miejskiej, przeznaczonymi tylko do celów dekoracyjnych. Woda w fontannach płynie w obiegu zamkniętym, nie jest badana, nie nadaje się do picia i nie jest przeznaczona do kąpieli.
-
Myję ręcę bo wiem więcejMyj ręce, będziesz zdrowy i nie przeniesiesz zarazków na innych – to było przesłanie społecznej kampanii edukacyjnej, którą wspólnie zorganizowały Wojewódzka i Powiatowa Stacje Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego. Kampania odbyła się pod hasłem „Myję ręce, bo wiem więcej”.
-
Serwis kąpieliskowy
-
Promocja zdrowiaDziałania podejmowane przez Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynikają z założeń krajowych (Ustawy o Inspekcji Sanitarnej, wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Narodowego Programu Zdrowia), wojewódzkich (Wojewódzkiego Programu Promocji i Ochrony Zdrowia, Wojewódzkiego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV, Programu Przeciwdziałania Narkomanii), sytuacji epidemiologicznej, społecznej, demograficznej województwa. Ich inicjacją i koordynacją na poziomie wojewódzkim zajmują się pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej. Organizują, prowadzą, koordynują i nadzorują działalność oświatowo-zdrowotną w celu ukształtowania odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych.