W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Postępowanie w ostrych zatruciach fosforowodorem

szarobiałe tło, elementy schematyczne (kulki błękitne i patyczki błękitne) imitujące związki chemiczne

Pestycydy wydzielające fosforowodór, zawierające fosforki metali (glinu, wapnia, cynku), mogą być przyczyną ciężkich zatruć. Produkty te są dostępne w sprzedaży internetowej i zyskują na popularności także wśród niewykwalifikowanych użytkowników. Są używane m.in. do fumigacji (zastosowaniu gazów w celu eliminacji szkodliwych organizmów) magazynów, statków, siedlisk szkodników. W przeciwieństwie do typowo stosowanych wcześniej w Polsce rodentycydów (środków do zwalczania gryzoni) stanowią wysokie zagrożenie także przy ekspozycji wziewnej.

W załączeniu publikujemy informacje dla dyspozytorów, zespołów ratownictwa medycznego, SOR dotyczące postępowania w ostrych zatruciach fosforowodorem.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa apeluje o bezpieczny zwrot lub oddanie do utylizacji preparatów do fumigacji nabytych przez osoby nieuprawnione

Materiały

Postępowanie w ostrych zatruciach fosforowodorem
Fosforowodór+informacje.pdf 0.17MB
{"register":{"columns":[]}}