W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Egzamin końcowy XVI turnusu Kwalifikacyjnego kursu zawodowego (BPO.04)

Arkusz egzaminu końcowego.

13 marca 2024 roku nasza hala sportowa na kilka godzin zamieniła się w salę egzaminacyjną. W optymalnych dla samodzielnej pracy warunkach i pod nadzorem powołanej przez komendanta Szkoły komisji, z mającymi charakter projektów zadaniami, zmierzyło się 118 osób.

Warunkiem dopuszczenia uczestników XLI turnusu kwalifikacyjnego kursu zawodowego w kwalifikacji BPO.04 - zarządzanie działaniami ratowniczymi - do tego ostatniego elementu edukacji, było uzyskanie pozytywnych ocen ze wszystkich przedmiotów objętych programem nauczania. Natomiast posiadanie statusu absolwenta i kwalifikacji BPO.03 – wykonywanie działań ratowniczych - umożliwia przystąpienie do egzaminu zawodowego i zdobycie tytułu technik pożarnictwa.

Z uczestnikami egzaminu spotkał się Komendant Szkoły nadbryg. Piotr Filipek, dziękując za wybranie „krakowskiej aspirantki” do zdobycia kolejnych kwalifikacji pożarniczych wszystkim uczestnikom życzył powodzenia, a pracującej pod przewodnictwem Naczelnika Wydziału Kształcenia zawodowego mł.bryg. Łukasza Wolaka komisji, spokojnej pracy.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe są tzw. pozaszkolną formą kształcenia – chociaż nie jest to prawidłowa konstrukcja prawna, to w świadomości wielu z nas wciąż kojarzą się z zaocznym studium zawodowym. W naszym przypadku, zgodnie z zasadami wydanymi przez Komendanta Głównego PSP , udział w nich mogą wziąć osoby zatrudnione lub pełniące służbę w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, które posiadają stosowne kwalifikacje do wykonywania zawodu strażak. Kształcenie organizowane jest w formie  5 – dniowych zjazdów, przy czym część zajęć (nie więcej niż 258 z 558 h dla obu kwalifikacji (BPO.03 i BPO.04) odbywać może się z wykorzystaniem metod i technik nauczania na odległość.

Uznawanie części efektów kształcenia i kwalifikacji zdobytych przez słuchaczy przed rozpoczęciem nauki w naszej Szkole pozwala na realizację skróconego programu, który zakłada, że na pierwszą kwalifikację przewidziano 100, a na drugą 458 godzin dydaktycznych. Od kilku lat staramy się aby całość (XI zjazdów) mieściła się w ramach jednego roku szkolnego, a absolwenci mogli przystąpić do organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w sesji letniej egzaminów zawodowych razem z kończącymi kształcenie dzienne kadetami. Takie rozwiązanie pozwala także na organizację jednej uroczystej promocji na stopień młodszego aspiranta dla funkcjonariuszy pełniących służbę w Państwowej Straży Pożarnej.

Wszystkim zdającym życzymy uzyskania satysfakcjonujących wyników i już dzisiaj trzymamy kciuki za wyniki egzaminów zawodowych.

Opracowanie: bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia (23)

{"register":{"columns":[]}}