W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczęcie pierwszej w 2024 roku edycji szkolenia podstawowego w zawodzie strażak

Ustawieniu w dwuszeregu słuchacze szkolenia podstawowego w czasie spotkania z kierownictwem i kadrą dydaktyczno-wychowawczą Szkoły. Słuchacze ubrani w czarne umundurowanie koszarowe, kadra w ubrania służbowe koloru musztardowego

8 stycznia 2024 roku rozpoczęliśmy pierwszą w tym roku edycję szkolenia podstawowego w zawodzie strażak. Nowoprzybyłych słuchaczy przywitał p.o. Komendant Szkoły st.bryg. Piotr Gancarczyk, któremu towarzyszył zastępca – st.bryg. Robert Cieśla oraz przedstawiciele kierownictwa dwóch wiodących w nauczaniu i wychowywaniu komórek organizacyjnych, tj. Wydziału Kształcenia Zawodowego i Wydziału Pododdziałów Szkolnych.

Przed 5 słuchaczkami i 31 słuchaczami nowozatrudnionych strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej, głównie Państwowej Straży Pożarnej, 70 dni dydaktycznych, blisko 500 godzin zajęć w salach, laboratoriach, na obiektach zewnętrznych i stanowiskach poligonowych, sprawdziany, zaliczenia i egzaminy. Pobyt w Szkole to także realizowane w ramach praktycznej nauki zawodu warty i służby, w tym w naszej jednostce ratowniczo-gaśniczej.

Uroczysta zbiórka z okazji zakończenia szkolenia planowana jest na 16 kwietnia 2024 roku.

Wszystkim uczestnikom życzymy, by czas spędzony w murach naszej Szkoły pozwolił na zdobycie takiego poziomu wiedzy i umiejętności, który pozwoli bezpiecznie i sprawnie realizować podstawowe czynności ratownicze, a charyzma i zaangażowanie kadry rozpali głód nieustannego podnoszenia wiedzy i doskonalenia ratowniczego rzemiosła. Mamy także nadzieję, że pobyt w „krakowskiej aspirantce” będzie sposobnością do zawiązania wielu znajomości i przyjaźni a pojedyncze wolne od zajęć popołudnia i weekendy pozwolą na zwiedzenie przynajmniej części Nowej Huty i zabytkowego centrum miasta królów polskich i światowego dziedzictwa UNESCO.  

Opracowanie: bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia: bryg. Piotr Sowizdraniuk

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}