W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

FAQ

Czym są Cele Zrównoważonego Rozwoju?

Cele Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals, SDG) stanowią plan działania na rzecz przemian i przeobrażeń świata, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone w sposób zrównoważony, z szacunkiem dla środowiska oraz z uwzględnieniem potrzeb przyszłych pokoleń. 

Kto odpowiada za wdrażanie SDG w Polsce?

Koordynacja wdrażania Agendy 2030 w Polsce została powierzona Ministerstwu Rozwoju i Technologii (MRiT). W procesie monitorowania celów zrównoważonego rozwoju ważne wsparcie stanowi statystyka publiczna. Za sprawozdawczość w zakresie wskaźników, zarówno w wymiarze krajowym jak i globalnym, odpowiada Główny Urząd Statystyczny. W zakresie wymiaru zewnętrznego wdrażania Agendy 2030 koordynacja wiąże się ze ścisłą współpracą z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. 
Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

W jakim celu powstała platforma internetowa?

Niniejsza strona internetowa stanowi element programu rozwijania potencjału polskiej administracji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Platforma służy edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, która jest niezbędna dla postępów w kontekście kształtowania procesów rozwojowych. W szczególności jest ona skierowana do pracowników administracji publicznej oraz biznesu w celu nabycia przez nich wysoko cenionych na rynku umiejętności efektywnego wykorzystywania różnorodnych instrumentów zarządzania społeczną odpowiedzialnością (CSR) w nowoczesnej organizacji w warunkach dynamicznie zmieniającego się otoczenia społeczno-gospodarczego. Strona internetowa jest także źródłem informacji w celu uzupełnienia wiedzy w zakresie włączania SDGs w programy i plany rozwojowe oraz dobór priorytetów odpowiadających realnym możliwościom, realizacji zrównoważonych inwestycji, przy zapewnieniu spójności polityk na rzecz zrównoważonego rozwoju, a także mierzenia efektów i oceny skutków podejmowanych działań.

Czy ze szkoleń zamieszczonych na portalu elearningowym KPRM mogą korzystać osoby spoza administracji publicznej?

Tak, z lekcji zamieszczonych na portalu e-learningowym mogą korzystać również osoby spoza administracji publicznej. Koniecznym jest jedynie założenie konta na portalu.
 

Czym jest program rozwijania potencjału polskiej administracji w zakresie zrównoważonego rozwoju?

Program rozwijania potencjału administracji publicznej ma na celu wsparcie pracowników w realizacji przez nich działań na rzecz SDGs i zrównoważonego rozwoju poprzez opracowanie i udostępnienie administracji narzędzi (szkoleń, kompendium wiedzy) w oparciu o które pracownicy administracji będą mogli poszerzać wiedzę na temat założeń Agendy 2030 oraz 17 Celów.

 

{"register":{"columns":[]}}