W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Logotyp Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Logotyp Rzeczpospolita Polska. Logotyp SI2PEM. Logotyp Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa.

Co sprawdzisz w SI2PEM?

System SI2PEM przeznaczony jest dla każdego Obywatela, pracownika administracji, naukowca. Można w nim sprawdzić poziom PEM w dowolnym miejscu w Polsce z dokładnością do pojedynczych metrów.

Element graficzny.

Co tak naprawdę sprawdzisz w SI2PEM?

System informatyczny SI2PEM gromadzi i prezentuje, w jednolitej i uporządkowanej formie, wyniki pomiarów pola elektromagnetycznego prowadzonych przez akredytowane laboratoria. 

Na podstawie wykonanych obliczeń ciągłych rozkładów PEM o częstotliwościach radiowych, zwalidowanych pomiarami wykonanymi w terenie, umożliwia sprawdzenie poziomu PEM w dowolnym miejscu w Polsce z dokładnością do pojedynczych metrów.  

Mapa Polski z zaznaczonymi na niej stacjami bazowymi oraz nadajnikami DVB-T.

Fragment systemu SI2PEM, widoczne zbliżenie na stacje bazowe w okolicy.

Kto może skorzystać z systemu SI2PEM?

Każdy! Obywatel, pracownik administracji, naukowiec. Wszyscy zainteresowani rozkładem PEM w swoim otoczeniu mogą precyzyjnie sprawdzić wartości PEM, a prowadzący instalacje – w tym operatorzy telefonii komórkowej – efektywniej planować budowę sieci dzięki potencjalnemu uniknięciu przekroczeń obowiązujących wartości dopuszczalnych i to już na etapie ich projektowania.

 


O projekcie:

Projekt System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie ElektroMagnetyczne (SI2PEM) realizowany jest przez Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z KPRM w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 2 „E-administracja i otwarty rząd” Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.

SI2PEM gromadzi dostępne wyniki pomiarów PEM w środowisku wraz z informacjami na temat lokalizacji i parametrów urządzeń nadawczych, działających na częstotliwościach radiowych w cywilnych pasmach licencjonowanych (w tym stacji bazowych telefonii komórkowej). System SI2PEM, na podstawie zgromadzonych informacji dotyczących systemów radiowych, opracowanych modeli matematycznych oraz pomiarów PEM wykonanych w środowisku, dokonuje symulacji rozkładów wartości natężenia PEM o częstotliwościach radiowych na terenie całego kraju. Dzięki temu możliwe jest oszacowanie natężenia PEM w dowolnym miejscu w Polsce z dokładnością do pojedynczych metrów. Projekt skierowany jest  do szerokiego grona odbiorców – obywateli, administracji, wszystkich zainteresowanych wynikami pomiarów PEM.

{"register":{"columns":[]}}