W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Istotne zmiany w programie „Aktywna Szkoła”

17.04.2024

Wyższy poziom wynagrodzenia za zajęcia, możliwość organizacji zajęć na obiektach innych niż Orliki, czy poszerzenie katalogu osób prowadzących ćwiczenia – to tylko niektóre zmiany wprowadzone do programu „Aktywna Szkoła”. Aktualizacja projektu umożliwi przystąpienie do niego większej liczbie szkół. Nabór do programu „Aktywna Szkoła” trwa do 19 kwietnia.

Grafika. Z lewej strony napisy: PROGRAMY MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI / Program Aktywna Szkoła / Rozszerzenie możliwości programu. Na dole na białym pasku logotypy MSiT oraz "tworzymy polski sport". Z prawej strony zdjęcie trójki radosnych dzieci

Program „Aktywna Szkoła” jest największym aktywizującym przedsięwzięciem w historii MSiT. Jego celem jest otwarcie przyszkolnych obiektów sportowych dla wszystkich mieszkańców w godzinach pozalekcyjnych i w weekendy.

Wprowadzone właśnie modyfikacje pozwolą jeszcze lepiej dostosować program do potrzeb i możliwości jednostek samorządu terytorialnego.

Zmiany programu „Aktywna Szkoła”:

1.    Zadanie Aktywny Weekend: 

  • organizacja zajęć sportowych w wakacje (w lipcu i sierpniu) nie będzie obowiązkowa. Pozostanie jednocześnie opcją dostępną dla zainteresowanych,
  • zajęcia będą mogły być prowadzone przez osoby inne niż nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy i instruktorzy, przy czym prowadzący będą musieli wykazać się odpowiednim doświadczeniem określonym przez jednostkę samorządu terytorialnego.

2.    Zadanie Aktywny Orlik:

  • możliwość wykorzystania 100 godzin dofinansowania na zajęcia odbywające się w całości na obiektach innych niż Orliki (w sytuacji gdy jednostka samorządu terytorialnego nie posiada Orlika, lub gdy jest on w trakcie modernizacji/remontu),
  • zajęcia będą mogły być prowadzone przez osoby inne niż nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy i instruktorzy, przy czym prowadzący będą musieli dysponować odpowiednim doświadczeniem określonym przez jednostkę samorządu terytorialnego.

3.    Zadanie Aktywny do Kwadratu:

  • zmiana terminu rozpoczęcia realizacji zadania z 1 lipca na 1 maja.  Pozwoli to operatorowi na wcześniejsze uruchomienie rekrutacji grup szkoleniowych i osób prowadzących zajęcia.

4.    Wprowadzenie dla wszystkich zadań jednolitej stawki dla kwoty dofinansowania godziny zajęć w wysokości 60 złotych brutto. Wcześniej istniały dwie stawki – brutto i brutto - brutto. Zmiana realnie podwyższy poziom wynagrodzeń w Programie.

Przypomnijmy: w ramach projektu „Aktywna Szkoła” na terenie szkół i Orlików w dni powszednie i weekendy odbywać się będą zajęcia sportowe dostępne dla wszystkich mieszkańców – nie tylko uczniów. Wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia bierze na siebie w całości Ministerstwo Sportu i Turystyki. Każda zgłaszająca się do programu szkoła może uzyskać wsparcie dla trenerów i animatorów na nawet 1500 godzin rocznie o wartości 90 tys. złotych. Dodatkowo placówka uczestnicząca w przedsięwzięciu może otrzymać dofinansowanie sprzętu sportowego aż do 25 tys. złotych. Do końca roku 2024 MSiT przeznaczy na cele programów „Aktywna Szkoła” i „Aktywna Szkoła – zakup sprzętu sportowego” aż 335 mln złotych.

Wszystkie informacje dotyczące programu „Aktywna Szkoła” można znaleźć na stronie https://www.aktywnaszkola.pl/ lub otrzymać, dzwoniąc pod numerem telefonu +48 537 255 791 w godz. 8.00-15.00.
 

{"register":{"columns":[]}}