W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejni sportowcy z bezpośrednim indywidualnym wsparciem finansowym!

20.05.2019

Do Grupy Sportowej ORLEN dołączyli kolarze torowi

Kolejni sportowcy z bezpośrednim indywidualnym wsparciem finansowym!

20 maja 2019 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, Prezesa Zarządu PKN ORLEN Daniela Obajtka, Czesława Langa oraz Agaty Lang dotycząca rozszerzenia Grupy Sportowej ORLEN oraz ORLEN Wyścigu Narodów.

Kolarze torowi w Grupie Sportowej ORLEN

Urszula Łoś, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel, Maciej Bielecki, Patryk Rajkowski  i Wojciech Pszczolarski dołączyli do Grupy Sportowej ORLEN, programu, zrzeszającego m.in. najlepszych polskich lekkoatletów tj. Anitę Włodarczyk czy Piotra Małachowskiego.

Dziękuję PKN ORLEN, że po raz kolejny znacząco przyczynia się do zwiększania komfortu przygotowań naszych reprezentantów do najważniejszych startów i tym samym włącza się w rozwój długofalowej strategii rozwoju polskiego sportu. Dodatkowe bezpośrednie finansowanie utalentowanych zawodników stanowi ważną część spójnej piramidy szkoleniowej, którą sukcesywnie tworzymy. Z dumą możemy powiedzieć, że już około 330 polskich sportowców otrzymuje indywidualne wsparcie w ramach Programu team100 oraz umów ze Spółkami Skarbu Państwa  – powiedział minister Witold Bańka.

Poszerzenie Grupy Sportowej ORLEN to kolejna odsłona inicjatywy zrodzonej w wyniku współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki i Spółek Skarbu Państwa. W elitarnym gronie około 330 sportowców, którzy otrzymują dodatkowe indywidualne wsparcie znajdują się członkowie Programu team100 oraz zawodnicy, którzy podpisali umowy ze Spółkami Skarbu Państwa. To najwyższy stopień spójnej piramidy szkoleniowej, której fundamentem jest sport powszechny, w tym takie programy realizowane przez resort jak m.in. Rządowy Program „KLUB” czy Program SKS.

ORLEN Wyścig Narodów

Podczas konferencji odbyła się również prezentacja ORLEN Wyścigu Narodów.

Budowanie naszej marki konsekwentnie łączymy ze wspieraniem polskiego sportu w reprezentacyjnym wydaniu. Efekty tych działań widzimy na najważniejszych międzynarodowych arenach, na których nasi lekkoatleci i siatkarze zdobywają najwyższe laury. Kolarstwo jest kolejną bardzo ważną dla Polaków dyscypliną, w której nasza reprezentacja ma olbrzymie tradycje. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się zwiększyć nasze zaangażowanie w ten sport obejmując patronatem ORLEN Wyścig Narodów, ale też rozszerzając Grupę Sportową ORLEN o 7 czołowych reprezentantów Polski w kolarstwie torowym – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. 

W dniach 1-2 czerwca odbędzie się, po raz pierwszy w Polsce, międzynarodowy kolarski ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego walczyć będą reprezentacje osiemnastu państw. ORLEN Wyścig Narodów to nowy, trzyletni projekt organizowany wspólnie przez Lang Team i Sponsora Tytularnego firmę PKN ORLEN. Nawiązuje on do czasów, w których kolarze startowali w narodowych barwach. W ORLEN Wyścigu Narodów rywalizują bowiem, podobnie jak na igrzyskach olimpijskich, czy mistrzostwach świata, reprezentacje poszczególnych krajów. Na starcie pojawią się reprezentacje Austrii, Białorusi, Belgii, Czech, Danii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Litwy, Holandii, Maroka, Rosji, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz oczywiście Polski.

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów zostanie rozegrany w przepięknej górskiej scenerii polskich Tatr, na trasach dobrze znanych z królewskich etapów Tour de Pologne UCI World Tour. W sobotę, 1 czerwca kolarze będą startować w drużynowej jeździe na czas na trasie z Jurgowa do Bukowiny Tatrzańskiej (27 km). W niedzielę, 2 czerwca na kibiców czeka wyścig ze startu wspólnego z BUKOVINA RESORT do Bukowiny Tatrzańskiej. Trasa liczy 113 kilometrów i znajdują się na niej wymagające podjazdy pod Ścianę HARNAŚ i Ścianę BUKOVINA.

Zdjęcia (11)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
20.05.2019 15:21 Rafał Błażej
Pierwsza publikacja:
20.05.2019 15:21 Rafał Błażej
{"register":{"columns":[]}}