W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła w podróży przez Polskę

20.03.2023

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła kontynuuje rozpoczętą w 2021 roku podróż po Polsce. Wizycie MCETS w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju towarzyszyły odwiedziny wiceministra sportu i turystyki Andrzeja Guta-Mostowego.

Na grafice znajdują się logotypy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i Bonu Turystycznego. W lewym górnym rogu znajduje się napis "Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła", a w prawym górnym rogu trzy równoległe względem siebie czerwone łuki.

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła to projekt edukacyjny realizowany przez Polską Organizację Turystyczną w ramach programu Polski Bon Turystyczny. Jego celem jest zachęcenie do podróżowania po Polsce i poznawania najróżniejszych zakątków kraju, na których zwiedzanie można przeznaczyć również środki z bonu.

Program Polski Bon Turystyczny to przede wszystkim wsparcie dla rodzin z dziećmi, a także krajowej branży turystycznej. Kwota płatności dokonanych za pomocą bonu przekroczyła już 3 miliardy złotych, a ze świadczenia skorzystało niemal 7,5 miliona dzieci. Poza wymiarem finansowym program skutecznie zachęcił rodaków do podróżowania po Polsce i odkrywania na nowo jej walorów. Przez cały okres obowiązywania wspierał branżę również poprzez towarzyszące mu projekty, takie jak Certyfikat Dobrych Praktyk POT, czy właśnie Mobilne Centrum Edukacji, które wynosi edukację turystyczną dzieci i młodzieży na nowy, niespotykany wcześniej w naszym kraju poziom

mówi wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła stwarza możliwość wyjątkowych doświadczeń podróżniczych m.in. dzięki zastosowaniu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, poznania najpiękniejszych miejsc w Polsce, także tych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ale także udziału w angażujących zabawach, grach i quizach. Wszyscy uczniowie odwiedzający MCETS mogą korzystać z 5 interaktywnych stref zgromadzonych na powierzchni ponad 300 mkw z nowoczesnymi aplikacjami, humanoidalnym robotem, symulatorami i rozwiązaniami multimedialnymi, ale także zapoznać się z zasadami zachowania w górach, korzystania ze sprzętu nawigacyjnego czy udzielania pierwszej pomocy.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii ma ogromną moc edukacyjną. Od początku uruchomienia projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, rodziców i nauczycieli. Wszystkie strefy MCETS odwiedziło już 26 tysięcy uczniów z ponad 220 szkół w całym kraju. Poza doświadczeniami, które oferujemy w ramach podróży Mobilnego Centrum Edukacji po Polsce, na projekt Turystycznej Szkoły składa się jeszcze jeden, niezwykle ważny element, którym jest nieograniczony dostęp do materiałów dydaktycznych, zabaw, quizów i aplikacji dostępnych na stronie https://turystycznaszkola.gov.pl/. Strona Turystycznej Szkoły to także miejsce inspiracji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców z bazą scenariuszy i pomysłów na wycieczki i wspólne wyprawy, pomagających w odnalezieniu atrakcji turystycznych czy dobraniu wycieczki do wieku uczniów, programu nauczania lub regionu

dodaje Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Projekt Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi oraz regionami nagrodzonymi prestiżowym tytułem Polska Marka Turystyczna. Partnerami projektu są PTTK, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}