W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

MSiT dofinansuje wytyczanie i renowację szlaków turystycznych

03.03.2017

Szlaki turystyczne od lat stanowią jeden z kluczowych elementów kształtowania przestrzeni turystycznej w Polsce. Dzięki nim wzrasta dostępność do atrakcji przyrodniczych i kulturowych, a także konkurencyjność poszczególnych regionów naszego kraju. Ministerstwo od lat przeznacza środki na wytyczanie i renowację tras w ramach corocznego konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki.

W niedawno rozstrzygniętym konkursie zadań na rok 2017 w ramach priorytetu pt. „Renowacja szlaków turystycznych na terenie Polski” do realizacji wybrano 4 projekty na łączna kwotę 919 482,97 zł. Należą do nich:

  • Bezpieczne szlaki piesze nizinne, rowerowe i kajakowe (PTTK)
  • Odnowienie i konserwacja sieci górskich szlaków turystycznych podstawą ich dobrego stanu technicznego i bezpiecznego uprawiania turystyki (PTTK COTG)
  • Renowacja oznakowania Podlaskiego Szlaku Bocianiego (Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna)
  • Odnowienie oznakowania 450 km tras rowerowych na terenach gmin: Szklarska Poręba, Świeradów Zdrój, Piechowice, Stara Kamienica, Mirsk (Stowarzyszenie Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach)

W roku ubiegłym przeznaczono ponad 780 tys. zł w ramach zadania „Kształtowanie przestrzeni turystycznej poprzez wytyczanie, znakowanie  i konserwację szlaków pieszych, narciarskich, rowerowych, wodnych itp., które znajdują się na terenie Polski” . Wśród zarekomendowanych i zrealizowanych projektów znalazły się:        

  • Szlak filmowy województwa łódzkiego
  • Odnowienie i konserwacja sieci górskich szlaków turystycznych – w ramach realizacji zadnia odnowiono 3 296,44 km szlaków górskich w Sudetach, Karpatach i Górach Świętokrzyskich
  • Bezpieczne szlaki – wytyczanie, znakowanie i odnowienie szlaków pieszych nizinnych i rowerowych
  • Opracowanie i utworzenie Szlaku Miłosierdzia Bożego
  • Utworzenie markowego produktu turystycznego pn. Szlak Centralnego Okręgu Przemysłowego – na powstałym Szlaku uwzględniono 10 miejscowości a w nich łącznie 50 obiektów
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
09.03.2018 07:47 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
09.03.2018 07:47 administrator gov.pl
{"register":{"columns":[]}}