W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ponowne zwiększenie budżetu Programu Mikro Granty - II Edycja

09.11.2023

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ponownie zwiększył budżet Programu Mikro Granty – II edycja. Na realizację w 2023 roku tego projektu przeznaczona została kwota 21 792 801 zł. Program ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

Grafika przedstawiająca programy ministerstwa sportu z tytułem: Zwiększenie budżetu Programu Mikro Granty - II edycja, blisko 21,8 miliona złotych na projekty sportowe dla dzieci i młodzieży. Po prawej stronie grafiki znajduje się zdjęcie uśmiechniętych dzieci ubranych w stroje sportowe. Na samym dole grafiki znajduje się logotyp ministerstwa sportu i turystyki wraz z hasłem tworzymy polski sport oraz logotyp Mikro Granty program rządowy.

Program Mikro Granty, za pośrednictwem którego wspieramy organizację ogólnodostępnych zajęć, turniejów, konkursów i innych wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Chcemy, aby środki trafiły do jak największej liczby podmiotów aktywizujących najmłodszych Polaków, stąd moja decyzja o ponownym zwiększeniu budżetu programu

– mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Operatorem krajowym II edycji Programu Mikro Granty jest Fundacja Orły Sportu. Więcej informacji o programie, jego zasadach i naborze można znaleźć w tym miejscu.

Program Mikro Granty

Program ma stanowić uzupełnienie modelu zarządzania projektami sportu powszechnego z obszaru małych i średnich projektów kierowanych do dzieci i młodzieży. Ma również umożliwić dotarcie z ofertą do szerokich grup społecznych, które wcześniej takiej możliwości nie posiadały – nie były beneficjantami zadań publicznych. Działania te zaspokoić powinny bardzo duży popyt społeczny na tego typu zadania, wynikający ze zwiększającej się świadomości mieszkańców, a także motywacji wewnętrznej do aktywizacji środowiska lokalnego, w czym środki publiczne pełnią kluczową rolę. Ważna jest w tym zakresie dostępność do zorganizowanych, regularnych aktywności sportowych prowadzonych przez przystosowane do tego podmioty – kluby sportowe i inne organizacje właściwe dla tych środowisk, które prowadzą taką działalność.

Głównymi celami programu są:

  • Upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,
  • Wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej,
  • Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia,
  • Wsparcie instytucjonalne działalności organizacji pozarządowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży,
  • Inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży,
  • Stworzenie możliwości do optymalnego wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży
{"register":{"columns":[]}}