W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rusza Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2024

13.03.2024

Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras ogłosił tegoroczną edycję Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, którego celem jest rozwój bazy obiektów sportowych służących polskiemu sportowi wyczynowemu. Środki zaplanowane na dofinansowania w ramach programu to 150 mln zł.

Na samej górze grafiki znajduje się biały napis na czerwonym tle "Programy Ministerstwa Sportu i Turystyki", a poniżej napis "Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2024. Ogłaszamy nabór". Na samym dole znajduje się logotyp Ministerstwa sportu i Turystyki oraz hasło tworzymy polski sport. Po prawej stornie znajduje się zdjęcie sportowca skaczącego przez płotek na stadionie lekkoatletycznym.

Celem Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu jest zapewnienie odpowiednich warunków dla szkolenia i treningu sportowców, przygotowania kadry narodowej i organizacji zawodów. Inwestycje dotyczą budowy, przebudowy lub remontów obiektów specjalistycznych, spełniających standardy międzynarodowe, mogących stać się areną ważnych zawodów i imprez sportowych rangi ogólnopolskiej, europejskiej, czy światowej.

Program obejmuje w szczególności inwestycje w miejscach, gdzie prowadzone będą szkolenia centralne, w tym inwestycje Centralnego Ośrodka Sportu, inwestycje w dużych aglomeracjach miejskich, umożliwiające zawodnikom równoległe prowadzenie szkolenia sportowego i edukacji lub pracy, a także zadania inwestycyjne Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego.

Termin naboru wniosków:

  • dla Centralnego Ośrodka Sportu: od 15 marca do 31 maja 2024 r.
  • dla pozostałych wnioskodawców: od 2 kwietnia do 31 maja 2024 r.

Dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego w ramach programu może wynieść do 50% wydatków kwalifikowanych zadania, z wyjątkiem:

  • zadań inwestycyjnych realizowanych przez akademie wychowania fizycznego – do 70% wydatków kwalifikowanych,
  • zadań inwestycyjnych realizowanych przez Centralny Ośrodek Sportu, Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy oraz Polskie Laboratorium Antydopingowe – do 99% wydatków kwalifikowanych.

Więcej danych o programie można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

{"register":{"columns":[]}}