W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

11. Gdzie można uzyskać nieodpłatną pomoc prawną?

Osoby pokrzywdzone przestępstwem, które potrzebują pomocy prawnej, a nie są w stanie ponieść jej kosztów, mogą zgłosić się do jednego z punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej [hiperłącze – MS] specjalizujących się w udzielaniu porad prawnych osobom doznającym przemocy.

Jeśli doświadczasz przemocy, możesz uzyskać pomoc w punkcie stacjonarnym w swojej miejscowości.

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty w dziedzinie pomocy ofiarom przemocy, a nie możesz skorzystać z porady stacjonarnie, umów się na wizytę zdalną (czyli przy użyciu środków porozumiewania się na odległość, takich jak telefon lub komunikator internetowy).

Skorzystaj z jednego z naszych dyżurów specjalistycznych przeznaczonych dla ofiar przemocy domowej, przemocy wobec kobiet i dzieci. W punktach specjalizujących się w tej dziedzinie oczekują gotowi do udzielenia porad profesjonaliści, którzy chcą i potrafią pomagać osobom doświadczającym przemocy, rozumieją ich problemy i znają sposoby radzenia sobie z nimi.

 

W celu umówienia wizyty możesz skorzystać:

ze wskazanego na liście numeru telefonu;

ze strony do zapisów https://np.ms.gov.pl/zapisy; lub

z podanego na stronie odpowiedniego powiatu adresu e-mail.

 

Aktualną listę dyżurów specjalistycznych w dziedzinie pomocy ofiarom przemocy znajdziesz poniżej.

Punkty pomocy ofiarom przemocy

{"register":{"columns":[]}}