Beata J. Kozielec-Oracka
Lekarka psychiatra z ponad 20-letnim doświadczeniem w diagnozie, terapii, psychoedukacji i interwencji kryzysowej. Specjalizuje się w pracy z osobami neuroróżnorodnymi, neurodywergentnymi, po doświadczeniach traumatycznych. Autorka i współautorka publikacji naukowych oraz rozdziałów w książkach. Wyniki swoich badań prezentowała na światowych kongresach. Prowadzi szkolenia i wykłady dla profesjonalistów, pacjentów oraz rodziców dzieci i młodzieży z trudnościami wynikającymi z chorób i zaburzeń psychicznych, wykluczenia oraz doświadczeń uchodźctwa. Aktywna członkini licznych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Europejskiego Towarzystwa Traumy i Dysocjacji, PTT EMDR oraz Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Kwasami Tłuszczowymi i Lipidami (ISSFA).
Wykształcenie:
Lekarka, psychiatra. Absolwentka szkoleń i kursów specjalistycznych, w tym „Terapia systemowa rodzin – teoria i praktyka” na Uniwersytecie Jagiellońskim, terapii poznawczo-behawioralnej (CBT-4), terapii równoważenia czasem (TPT), terapii EMDR oraz kursu „Zarządzanie Emocjami w Czasie Niepewności i Stresu” na Uniwersytecie Yale.
Doświadczenie:
Pracowała w instytucjach, takich jak Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Fundacja „Synapsis”, Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii oraz IP CZD. Współpracowała z London Metropolitan University. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej i terapii z uwzględnieniem współpracy wieloośrodkowej obejmującej różne środowiska. Koordynatorka Komisji ds. terapii PTT EMDR dzieci i młodzieży, sekcja Child & Adolescent EMDR Europe. Uczestniczka międzynarodowych wymian informacji w dziedzinie psychiatrii, traumy, uzależnień oraz spektrum autyzmu. Regularnie prowadzi konsylia, szkolenia i wykłady dla lekarzy, psychoterapeutów, psychologów i pedagogów.