W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kongres Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych i uroczystość powołania dyrektora KSSiP z udziałem kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości

23.09.2024

Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar wraz z Wiceministrą Zuzanną Rudzińską-Bluszcz wzięli udział w poniedziałek w XXV Kongresie Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce. Tegoroczne zgromadzenie odbywało się w Zakopanem pod hasłem „Nastolatki i ich problemy".

Kongres Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych i uroczystość powołania dyrektora KSSiP z udziałem kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości

Na Kongresie dyskutowano o etyce zawodowej sędziego w kontekście współczesnych, zmianach w przepisach kodeksu postępowania cywilnego oraz sztuce skutecznej komunikacji. Odbył się także panel szkoleniowy z zakresu psychiatrii i psychologii dziecięcej, na którym omawiano m.in. zaburzenia emocjonalne u dzieci, psychologiczne uwarunkowania przestępstw nieletnich i zachowań ryzykownych, a także problem uzależnienia młodzieży oraz rodzaje terapii stosowanych w ośrodkach zamkniętych.

Stowarzyszenie Sędziów Sądów Rodzinnych, które działało w Polsce międzywojennej, reaktywowało swoją działalność w 1987 roku. Jego celem jest umacniane niezależności i niezawisłości sędziów rodzinnych oraz doskonalenie wiedzy i kwalifikacji zawodowych sędziów i osób współpracujących z sądownictwem rodzinnym.

W godzinach popołudniowych Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar udał się do Krakowa, gdzie odbyła się uroczystość powołania nowego Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Nominację z rąk szefa resortu sprawiedliwości odebrał prof. dr hab. Piotr Girdwoyń.

Nowy Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury jest Absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Profesor Girdwoyń specjalizuje się w prawie karnym i kryminalistyce. W roku 2005 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych, a w 2012 r. tytuł profesora nauk prawnych. Od 2017 r. profesor zwyczajny w Katedrze Kryminalistyki WPiA UW.

Jest autorem szeregu publikacji naukowych z zakresu kryminalistyki, postępowania dowodowego i prawa oraz postępowania karnego (w tym także w zakresie międzynarodowym), a także dotyczących edukacji prawniczej. Członek Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Brał udział w licznych konferencjach, sympozjach, seminariach i szkoleniach w Polsce oraz za granicą. W latach 2012-2024 czynny adwokat, obecnie niewykonujący zawodu.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}