W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ministerstwo Sprawiedliwości podpisało Akt Powołania Lubelskiego Porozumienia

14.06.2022

Ministerstwo Sprawiedliwości podpisało w poniedziałek (13 czerwca br.) z Wydziałem Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Akt Powołania Lubelskiego Porozumienia. Inicjatywa będzie zajmować się promowaniem mediacji i polubownych form rozwiązywania sporów.

Wiceminister Marcin Romanowski

W imieniu resortu akt podpisał wiceminister dr Marcin Romanowski. Z ramienia KUL uczynili to Kierownik Katedry Negocjacji i Mediacji w Instytucie Prawa KUL ks. prof. Włodzimierz Broński oraz Prodziekan ds. kształcenia dr hab. Michał Domagała.

– Poszukiwanie rozwiązań konfliktów, które w sposób nieinwazyjny rozstrzygną spory powinno być priorytetem, nie tylko w wymiarze sprawiedliwości. Niebagatelne znaczenie w tym zakresie pełni mediacja – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski podkreślając główny cel podpisania porozumienia, czyli wspieranie mediacji jako polubownego sposobu rozwiązywania konfliktów.

Zdaniem wiceministra Marcina Romanowskiego wspólne wysiłki podejmowane w ramach porozumienia pozwolą na osiągnięcie dzięki mediacji, jak najlepszych efektów w życiu społecznym. – Ministerstwo Sprawiedliwości wspólnie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim realizuje już na Lubelszczyźnie program mediacji dla osób po wyroku. Dzisiejsze porozumienie jest dopełnieniem naszych dotychczasowych działań. Jestem przekonany, że tak kompleksowe rozwiązania przyniosą pożądane efekty – dodał wiceminister Marcin Romanowski.

Sygnatariuszami Aktu Powołania zostali również przedstawiciele Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Lubelskiego Klubu Biznesu, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Sądu Okręgowego w Lublinie, Kuratora Okręgowego w Lublinie, Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym „Agape” i  Stowarzyszenia Integracji Rodzin „Przystań”.

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}