W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ogłoszenie o konkursie delegowanie sędziów do pracy w kancelarii ETPC

17.04.2024

Minister Sprawiedliwości ogłasza konkurs dla sędziów zarówno o specjalizacji karnej jak i  specjalizacji cywilnej ubiegających się o delegację do wykonywania czynności w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, oraz w Departamencie Wykonywania Wyroków w Komitecie Ministrów Rady Europy na okres roku z możliwością przedłużenia do maksymalnie trzech lat.

Wyłonienie kandydatów nastąpi zgodnie z nową procedurą – na podstawie zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 kwietnia 2024 roku w sprawie powołania Zespołu do spraw wyłaniania kandydatów do delegowania do wykonywania czynności w organach Rady Europy i w Europejskim Trybunale Praw Człowieka (Dz. Urz. MS poz. 116 i Regulaminu Zespołu do spraw wyłaniania kandydatów do delegowania do wykonywania czynności w organach Rady Europy i w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, które są dostępne na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/du-24-116

Konkurs ma na celu wyłonienie dwóch osób, które zostaną oddelegowane do pełnienie czynności w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i jednej osoby, która zostanie oddelegowana do pełnienia czynności w Departamencie Wykonywania Wyroków w Komitecie Ministrów Rady Europy.

Kandydaci na powyższe stanowiska powinni spełniać następujące wymagania:

  • być czynnym zawodowo sędzią sądu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej,
  • posiadać minimum trzyletnie doświadczenie w pełnieniu urzędu na stanowisku sędziego sądu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej,
  • posiadać znajomość jednego z języków urzędowych Rady Europy (angielskiego lub francuskiego) na poziomie B2;
  • pożądana jest znajomość także innych języków obcych Państw Członkowskich Rady Europy.
  • posiadać wiedzę w zakresie Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

 

Zainteresowane osoby proszone są o złożenie życiorysu w języku polskim i angielskim  wraz
z następującymi dokumentami:

  • oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów niniejszej procedury,
  • kopiami dokumentów potwierdzających jednoznacznie doświadczenie zawodowe określone w wymaganiach,
  • dokumenty potwierdzające znajomość języków urzędowych Rady Europy;

 

W przypadku załączenia dokumentów w języku obcym należy dołączyć również ich tłumaczenie na język polski, dokonane przez tłumacza przysięgłego (nie dotyczy życiorysu i certyfikatów językowych).

Kandydaci, których zgłoszenia będą spełniały warunki określone w ogłoszeniu zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną z członkami Zespołu do spraw wyłaniania kandydatów do delegowania do wykonywania czynności w organach Rady Europy i w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

W zależności od liczby otrzymanych zgłoszeń i poziomu zaprezentowanego przez kandydatów, Zespół, po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych wybierze od trzech do pięciu kandydatów na każdą z planowanych delegacji spośród sędziów, którzy w najwyższym stopniu spełniają wymagania, o których mowa w Regulaminie. Nazwiska wybranych kandydatów zostaną umieszczone na liście kwalifikacyjnej w porządku zgodnym z liczbą otrzymanych głosów. W przypadku możliwości delegacji do więcej niż jednego organu Rady Europy i do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, kandydaci wskazują podczas rozmowy kwalifikacyjnej organ pierwszego wyboru oraz organ lub organy rezerwowe. Szczegółowe zasady i przebieg wyboru kandydatów do delegowania określa Regulamin będący załącznikiem do Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości.

Przewodniczący Zespołu przekaże listę wybranych kandydatów Ministrowi Sprawiedliwości, który przedstawia ją właściwym organom Rady Europy i Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka, oraz przekaże do wiadomości Ministrowi właściwemu do Spraw Zagranicznych.

Na powyższej stronie MS znajduje się wzór oświadczenia dla kandydatów, który jest załącznikiem do zarządzenia. W sprawie wyjaśnień odnośnie do zgłaszania kandydatur prosimy o kontakt drogą e-mailową (Pawel.Szponar@ms.gov.pl) lub kontakt telefoniczny pod numerem 22 23-90-504.

Osoby zainteresowane proszone są o składanie pisemnych zgłoszeń w zamkniętych kopertach
z dopiskiem „delegacja do Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka” w Biurze Podawczym Ministerstwa Sprawiedliwości lub przesłanie ich listem poleconym na adres: Departament Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka, Ministerstwo Sprawiedliwości, al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa, w terminie do dnia 6 maja 2024 r. Decyduje data wpływu zgłoszenia do Ministerstwa.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
17.04.2024 10:23 Marek Kołodziejczyk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Paweł Szponar/Departament Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Ogłoszenie o konkursie delegowanie sędziów do pracy w kancelarii ETPC 1.0 17.04.2024 10:23 Marek Kołodziejczyk

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}