W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Programy edukacyjne Ministerstwa Sprawiedliwości w roku szkolnym 2020/2021

01.09.2020

Prowadzone przez Ministerstwo Sprawiedliwości programy dla dzieci i młodzieży cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych i średnich. Ciekawa tematyka, przystępna formuła lekcji, przyjazna atmosfera i możliwość zadawania pytań prowadzącym to atuty spotkań w siedzibie Ministerstwa oraz lekcji online. Dzięki atrakcyjnym zajęciom wracają do nas te same szkoły i pojawiają się nowe. Szybko rezerwowane terminy potwierdzają popularność zajęć, a prowadzących motywują do rozszerzenia oferty dla uczniów.

Lekcje online

W rozpoczynającym się roku szkolnym 2020/2021 przygotowaliśmy zajęcia - kontynuację  poprzednich programów w formie dostosowanej do obowiązującego stanu epidemii, wzbogaconą o  nowe tematy.

By zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom spotkań i prowadzącym zajęcia, w pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 lekcje będą odbywać się online. Ich atutem jest większy zasięg, czyli możliwość wzięcia udziału w spotkaniach także przez uczniów z odległych od Warszawy miejscowości oraz zorganizowanie większej liczby takich zajęć. 

Lekcje online dla uczniów szkół podstawowych

Popularny program „Przygody z Paragrafem” – „Przygoda dyplomatyczna” i „Przygoda kryminalistyczna” został dostosowany do panujących obostrzeń i prowadzony jest online jako „Przygody z Paragrafem – nieco inaczej”. W pierwszym półroczu przewidziano aż 36 spotkań w ramach tego programu obejmujących cztery zagadnienia: „A może zostanę ministrem?”, „A może zostanę sędzią?”, „A może zostanę Prezydentem RP” oraz „A może zostanę posłem?”. W czasie zajęć uczniowie poznają zagadnienia związane z wybranym przez siebie tematem.

Czas zajęć to ok. 40 minut.

Formularz zgłoszeniowy „Przygody z Paragrafem – nieco inaczej”

https://www.webankieta.pl/ankieta/549976/przygody-z-paragrafem-nieco-inaczej-lekcje-online-20202021.html

Prowadzący: Aneta Michalska-Linek

Lekcje online dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Trzy razy w tygodniu będą obywać się zajęcia dla młodzieży szkół ponadpodstawowych
w ramach programu „Problemy prawa? – prosta sprawa”. Młodzież czasem zaskakiwała prowadzących poziomem wiedzy prawnej, dlatego dla tej grupy przewidziano 54 lekcje w czasie  pierwszego półrocza.

Program został rozszerzony o: prawo cywilne, postępowanie cywilne, instytucję świadka koronnego, obronę konieczną i jej granice oraz postępowanie administracyjne. Lekcje online prowadzone będą na podstawie prezentacji, która pomoże w poznaniu nowych pojęć oraz uatrakcyjnieniu nauczania.

Grupy mogą wybrać jedną z jedenastu lekcji online, która będzie trwać 45 minut. Po każdej uczniowie mogą zadawać pytania prowadzącemu. Dla pasjonatów prawa przewidziano również rozszerzoną wersję programu z zakresu prawa karnego i postępowania karnego – pięć spotkań po 60 minut.

Prowadzący: Paulina Janik

Formularz zgłoszeniowy „Problemy prawa? – prosta sprawa”

https://www.webankieta.pl/ankieta/550040/problemy-prawa-prosta-sprawa-lekcje-online-20202021.html

Formularz zgłoszeniowy „Problemy prawa? – prosta sprawa” – postępowanie karne, wersja rozbudowana”

https://www.webankieta.pl/ankieta/550092/problemy-prawa-prosta-sprawa-postepowanie-karne-wersja-rozbudowana-lekcje-online-20202021.html

Formularz zgłoszeniowy „Problemy prawa? – prosta sprawa” – prawo karne, wersja rozbudowana”

https://www.webankieta.pl/ankieta/550106/problemy-prawa-prosta-sprawa-prawo-karne-wersja-rozbudowana-lekcje-online-20202021.html

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich projektów, niezbędne formularze, by zgłosić uczestnictwo w programach edukacyjnych Ministerstwa Sprawiedliwości oraz obowiązujące podczas warsztatów regulaminy znaleźć też można w zakładce „Edukacja prawna” na naszej stronie internetowej.

O formule lekcji prowadzonych w drugim semestrze poinformujemy w osobnym komunikacie.

 

Biuro Komunikacji i Promocji

Ministerstwo Sprawiedliwości

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}