Rozpoczęły się wysłuchania kandydatów na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
12.03.2024
Dzisiaj, tj. 12.03.2024 r., rozpoczęły się wysłuchania kandydatów w konkursie na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (KSSiP). Posiedzenie Zespołu i wysłuchanie kandydatów przewidziano do 14 marca. Następnie Zespół przedstawi Ministrowi Sprawiedliwości Adamowi Bodnarowi wyniki oceny w formie opinii oraz rankingu kandydatów.
Kandydatów oceni zespół w składzie dr hab. Mirosław Wyrzykowski (przewodniczący, prof. UW, sędzia TK w stanie spoczynku), prof. dr hab. Janina Błachut (UJ, członkini Rady Programowej KSSiP), Jarosław Gwizdak (członek zarządu Fundacji Instytut Prawa i Społeczeństwa), prof. dr hab. Zbigniew Kmieciak (UŁ, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku), Teresa Flemming-Kulesza, (sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku), Andrzej Pogorzelski (prokurator PK), Małgorzata Szeroczyńska (prokurator PR w Żyrardowie, członkini Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym), Stefan Śnieżko (prokurator Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku), Igor Tuleya (sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie), przedstawiciel Departamentu Kadr i Organizacji Sądów Powszechnych i Wojskowych Ministerstwa Sprawiedliwości.
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury została utworzona na mocy ustawy z dnia 23 stycznia 2009 roku o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury jako osoba prawna pozostająca pod nadzorem Ministra Sprawiedliwości i rozpoczęła działalność w dniu 4 marca 2009 r. Jest to jedyna centralna instytucja odpowiedzialna za szkolenie wstępne oraz ustawiczne kadr sądów powszechnych i prokuratury w Polsce.
Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości