W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zadanie 1 Opracowanie Modelu Dostępnego Sądu (MDS)

Model Dostępnego Sądu w szczególności uwzględnia zagadnienia z obszaru:

  1. dostępności architektonicznej budynków
  2. dostępności informacyjno-komunikacyjnej

MDS będzie zawierał rozwiązania stanowiące wytyczne w zakresie poprawy funkcjonowania i dostosowania do potrzeb oraz możliwości osób z niepełnosprawnościami (OzN). MDS będzie określał konkretne wymogi, jakie powinien spełniać budynek sądu, na każdym z trzech poziomów dostępności (minimalnym, średnim i maksymalnym) w zakresie m.in. dostosowania architektonicznego, komunikacji poziomej i pionowej, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i korzystania z nich, organizacji ciągów komunikacyjnych i ich oznakowania, dodatkowego wyposażenia ułatwiającego orientację w budynku oraz rozwiązań w zakresie należytego przekazu informacji dostosowanego do potrzeb OzN. MDS ze względu na niepowtarzalną specyfikę podmiotu publicznego jakim jest sąd, będzie miał charakter unikatowy, a jednolitość zawartych w nim rozwiązań i wytycznych będzie charakteryzowała się możliwością ich praktycznej implementacji także przez inne sądy nieuczestniczące w projekcie. W ten sposób wszystkie sądy będą w stanie samodzielnie podnosić poziom swojej dostępności i przystosowania do potrzeb OzN.

W ujęciu długofalowym MDS stanowić będzie podstawę do opracowywania założeń bieżących i przyszłych prac z zakresu modernizacji infrastruktury sądowniczej.

{"register":{"columns":[]}}