Przewóz lekarstw
Informacje nt. polskich przepisów dot. przewozu leków znajdziesz na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.
Tajlandia
Zgodnie z miejscowymi przepisami, można przywieźć 30-dniowy zapas leków (w tym leków na receptę) niezawierających substancji kontrolowanych. Leki powinny być w oryginalnych opakowaniach i należy mieć ze sobą receptę/list od lekarza – w języku angielskim. Na leki zawierające substancje kontrolowane może być wymagana zgoda Food and Drug Administration, z którą należy kontaktować się bezpośrednio poprzez stronę: https://permitfortraveler.fda.moph.go.th/nct_permit_main/.
Kambodża
Można przywieźć 30-dniowy zapas leków (w tym leków na receptę) niezawierających substancji kontrolowanych. Leki powinny być w oryginalnych opakowaniach i należy mieć ze sobą receptę/list od lekarza – w języku angielskim. W celu weryfikacji, czy dany lek jest uznawany w Kambodży za substancję kontrolowaną, należy skontaktować się z kambodżańskim Ministerstwem Zdrowia lub Ambasadą Kambodży w Berlinie.
Laos
Można przywieźć 30-dniowy zapas leków (w tym leków na receptę) niezawierających substancji kontrolowanych. Leki powinny być w oryginalnych opakowaniach i należy mieć ze sobą receptę/list od lekarza – w języku angielskim. W celu weryfikacji, czy dany lek jest uznawany w LAosie za substancję kontrolowaną, należy skontaktować się z Ambasadą Laosu w Berlinie.
Mjanma
Można przywieźć 30-dniowy zapas leków (w tym leków na receptę) niezawierających substancji kontrolowanych. Leki powinny być w oryginalnych opakowaniach i należy mieć ze sobą receptę/list od lekarza – w języku angielskim. W celu weryfikacji, czy dany lek jest uznawany w Mjanmie za substancję kontrolowaną, należy skontaktować się z Ambasadą Mjanmy w Berlinie.