W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska dzieli się z Tanzanią swoim know-how w zakresie nowoczesnej hodowli drobiu i produkcji mięsa drobiowego.

15.11.2024

Będąc jednym z liderów wśród krajów UE w produkcji żywności, w tym w obszarze produkcji jaj i drobiu, Polska chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z interesariuszami tanzańskiego sektora drobiarskiego. Wierzymy, że dzieląc się naszą wiedzą, możemy wesprzeć szybszy rozwój branży drobiarskiej w Tanzanii, przyczyniając się tym samym do dalszego wzrostu dobrobytu gospodarczego tego kraju.

3

Seminarium pt. „Innowacyjne technologie w hodowli drobiu i produkcji mięsa drobiowego”  (Innovative Technologies in Poultry Farming and Meat Production) współorganizowane i sponsorowane przez Ambasadę RP w Dar es Salaam oraz polskie Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, które zrealizowaliśmy 15 listopada 2024 r. w Dar es Salaam, zgromadziło nie tylko przedstawicieli władz Tanzanii, w tym Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Wschodnioafrykańskiej oraz Ministerstwa Hodowli i Rybołówstwa Zjednoczonej Republiki Tanzanii, a także Izby Handlu, Przemysłu i Rolnictwa Tanzanii (Tanzania Chamber of Commerce, Industry and Agriculture, TCCIA), ale przede wszystkim zainteresowane strony bezpośrednio zaangażowane w tanzańską branżę drobiarską, takie jak przedstawiciele Registered Trustees of Tanzania Community Empowerment Association, przedstawiciele służb weterynaryjnych, różne tanzańskie stowarzyszenia sektora drobiarskiego, właściciele ferm, dyrektorzy i specjaliści z licznych tanzańskich przedsiębiorstw branżowych.

Polscy paneliści, którzy dzielili się swoją wiedzą z zakresu hodowli drobiu i produkcji mięsa, w tym wiedzą na temat najnowszych trendów, metodologii i technologii, mających na celu podniesienie zarówno produktywności, jak i jakości towarów wytwarzanych przez sektor drobiarski, to praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży, co stanowiło wartość dodaną podczas seminarium poświęconego podstawom opieki weterynaryjnej w hodowli drobiu, w tym kwestiom biobezpieczeństwa, produkcji pasz, hodowli drobiu oraz procesowi uboju i chłodzenia. Zachęcaliśmy stronę tanzańską także do tworzenia grup producenckich, jako możliwych form skutecznej współpracy np. w zakresie organizacji wspólnego transportu czy wspólnego korzystania z maszyn, co mogłoby być dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla mniejszych rolników w Tanzanii. Seminarium towarzyszyła sesja B2B.

Wydarzenie odzwierciedla zaangażowanie Polski na rzecz dalszego rozwoju relacji gospodarczych i biznesowych z Tanzanią, a także promowania transferu technologii między naszymi gospodarkami.

Zdjęcia (19)

{"register":{"columns":[]}}