W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
UdSC FAMI

System Monitoringu Wizyjnego (SMW) w obiektach UdSC oraz ośrodkach własnych (2/12-2021/BK-FAMI)

Projekt współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji “Bezpieczna przystań”

INFORMACJE OGÓLNE O PROJEKCIE

Celem projektu była poprawa warunków pobytowych cudzoziemców, w tym osób należących do grup wrażliwych (np. samotnych kobiet, matek z dziećmi, osób niepełnosprawnych, osób w podeszłym wieku, ofiar handlu ludźmi, ofiar przemocy psychicznej i fizycznej, przemocy na tle seksualnym) poprzez zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu przebywania w ośrodkach podczas trwającej procedury dotyczącej udzielenia ochrony międzynarodowej.

Projekt przewidywał dostawę, montaż, konfigurację i uruchomienie poszczególnych elementów Systemu Monitoringu Wizyjnego dla ośrodków dla cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej:

  • Góra Kalwaria, Linin – Ośrodek dla Cudzoziemców,
  • Podkowa Leśna-Dębak - Ośrodek Recepcyjny,
  • Łomża, Czerwony Bór 24/1 - Ośrodek dla Cudzoziemców,
  • Obiekt UdSC przy ul. Taborowej 33 w Warszawie,
  • Obiekt UdSC przy ul. Koszykowej 16 w Warszawie.

ZAŁOŻENIA PROJEKTU

W celu podniesienia standardu jakości i funkcjonalności systemów bezpieczeństwa, znajdujących się w obiektach UDSC, przeprowadzono modernizację Systemu Monitoringu Wizyjnego (SMW), polegającą na wymianie przestarzałego technologicznie i bez możliwości rozbudowy systemu analogowego oraz istniejących kamer – na nowoczesne urządzenia, wyposażone w systemy analizy wideo, oraz wymianę istniejących rejestratorów na serwery wraz z oprogramowaniem, stanowiącym jednolitą platformę zarządzającą SMW. Celem  modernizacji systemu monitoringu wizyjnego było jego unowocześnienie, rozbudowa oraz ujednolicenie, zarówno pod względem używanego oprogramowania, jak i wykorzystywanych urządzeń.

POZOSTAŁE INFORMACJE

Czas realizacji: 01.05.2021 - 31.03.2023

Całkowity budżet projektu: 4 327 575,00 PLN

Wartość współfinansowania ze środków FAMI: 3 245 681,25 PLN

{"register":{"columns":[]}}