Otwarty kolejny Punkt Szczepień Powszechnych - Bogdaniec
28.04.2021
W Bogdańcu został uruchomiony kolejny Punkt Szczepień Powszechnych. Jest to ósmy punkt, który zostaje otworzony w regionie. Takich miejsc docelowo w województwie lubuskim będzie 26.
Punkt Szczepień Powszechnych został utworzony na terenie Szkoły Podstawowej w Bogdańcu. W jego oficjalnym otwarciu uczestniczył wojewoda lubuski Władysław Dajczak, który podkreślił, że kolejny Punkt Szczepień Powszechnych to zwiększenie dostępności do szczepień mieszkańcom regionu.
– Cieszę się, że jesteśmy w kolejnym Punkcie Szczepień Powszechnych, które rząd premiera Mateusza Morawieckiego otwiera, aby wszyscy, którzy chcą się zaszczepić, mieli jak najlepszy dostęp do punktów szczepień – powiedział w czasie konferencji wojewoda. – Samorządowcy uczestniczą w tworzeniu tych punktów w województwie. Dziękuję wójt gminy Bogdaniec za aktywne włączenie się w powstanie Punktu Szczepień Powszechnych w Bogdańcu.
W Lubuskiem docelowo będzie 26 Punktów Szczepień Powszechnych
Dyrektor lubuskiego oddziału NFZ Piotr Bromber poinformował, że docelowo Punktów Szczepień Powszechnych w województwie lubuskim będzie 26. – Wcześniej uruchomiliśmy przeszło 200 punktów szczepień populacyjnych, szczepiliśmy w oparciu o szpitale węzłowe do tego zespoły wyjazdowe. To wszystko ma zwiększyć dostępność do szczepień, tym samym zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubuskiego – dodał dyrektor.
W czasie otwarcie puntu szczepień w Bogdańcu, szczepienie przeciw COVID-19 przyjęła starosta powiatu gorzowskiego Magdalena Pędziwiatr.
Powszechne Punkty Szczepień
Powszechne Punkty Szczepień (PSP) tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Prowadzą je podmioty lecznicze. Ich celem jest sprawniejsze dotarcie mieszkańców do punktu szczepień. Dzięki temu będzie możliwość wykonania większej ilości szczepień i pozwoli to na przyspieszenie realizacji Narodowego Programu Szczepień.
Wydajność Punktów Szczepień Powszechnych
• min. 200 dawek dziennie w miastach do 50 tys. mieszkańców
• min. 500 dawek dziennie w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców