W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polsko-niemiecka współpraca w ratownictwie medycznym

31.05.2021

Planowanie, organizowanie, koordynowanie systemu ratownictwa medycznego oraz nadzór nad systemem na terenie województwa jest zadaniem wojewody, a dobrze funkcjonujące ratownictwo medyczne jest niezbędnym warunkiem dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa.

na zdjęciu pokazani są studenci ratownictwa medycznego i adepci zawodu ratownika medycznego oraz ich instruktorzy, którzy na tle śmigłowca i namiotowego stanowiska operacyjnego szykują się do dalszych ćwiczeń

Z powyższych względów Lubuski Urząd Wojewódzki jest partnerem w polsko-niemieckim projekcie "Wspólna wiedza. Wspólny język. Wspólny cel. "

Projekt zakłada zacieśnienie współpracy polskich i niemieckich służb ratownictwa medycznego, dla lepszej opieki nad mieszkańcami pogranicza. W ramach projektu studenci i uczniowie zawodu z Polski i Niemiec uczestniczą w kursach językowych, by skuteczniej leczyć i ratować życie w przypadku wezwania do pacjenta z drugiego kraju.

Częścią projektu są również obozy treningowe, na których polsko-niemieckie drużyny mają okazję sprawdzić się w trudnych warunkach i nauczyć współdziałania pod presją czasu czy pogody.
W ramach obozu który odbył się w ubiegłym tygodniu na poligonie w Wędrzynie adepci ratownictwa medycznego odbyli nocny marsz na orientację, szkolenie nurkowe i szereg ćwiczeń z ratownictwa pola walki. Obóz przygotowany był przez pozostałych partnerów projektu:

- Pogotowie Ratunkowego Powiatu Märkisch-Oderland (Lider Projektu)

- Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim

- Uniwersytet Zielonogórski

Przygotowanie obozu było bardzo profesjonalne i wyglądało imponująco. Zobaczcie sami!

  • Tytuł projektu:Wspólna wiedza, wspólny język, wspólny cel - współpraca transgraniczna pomiędzy polskimi studentami i niemieckimi uczniami zawodu w dziedzinie ratownictwa.
  • Projekt finansowany z Programu Współpracy INTERREG V A BB-PL 2014-2020; Barrieren reduzieren - gemeinsame Stärken nutzen. Redukować bariery - wspólnie wykorzystywać silne strony.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}