Spotkanie z Szefem Służby Cywilnej
16.02.2022
W czasie wizyty w Warszawie Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Szefem Służby Cywilnej Dobrosławem Dowiat-Urbańskim. W rozmowie uczestniczyli również dyrektor Departamentu Służby Cywilnej KPRM Barbara Haładyj oraz dyrektor generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sondej.
Spotkanie zostało zorganizowane z okazji przypadającego na 17 lutego 2022 roku 100-lecia Służby Cywilnej. W jego trakcie rozmawiano m.in. o problemach i wyzwaniach, które stoją przed służbą cywilną w województwie lubuskim. Poruszono również temat organizacji obchodów na szczeblu wojewódzkim.
Od lipca 2021 roku trwają prace przy organizacji obchodów 100-lecia Służby Cywilnej, którymi Szef Służby Cywilnej zajmuje się wraz z wybranymi dyrektorami generalnym urzędów. Z tej okazji przygotowana została specjalna strona internetowa poświęcona obchodom gov.pl/web/100latsc. Stworzono również identyfikację wizualną obchodów oraz spot promocyjny.
W ramach współpracy z Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych i Archiwami Państwowymi z całej Polski powstała publikacja „100-lecie służby cywilnej. W służbie państwu i obywatelom” oraz wystawa tematyczna, która jest prezentowana na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie. Zobacz zdjęcia wystawy https://www.gov.pl/web/100latsc/wystawa-lazienki-krolewskie
Z okazji 100-lecia Służby Cywilnej Poczta Polska wyemituje znaczek okolicznościowy, datownik oraz specjalną kopertę. Powstał również pamiątkowy folder filatelistyczny, który wydrukowano w nakładzie 500 sztuk.
12 kwietnia odbędzie się specjalna konferencja rocznicowa organizowana wraz z dyrektorem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Konferencja odbędzie się w sposób hybrydowy, a jej streaming zostanie umieszczony na kanale YouTube KSA.
Pogram konferencji obejmuje 3 części tematyczne:
· Narodziny polskiej służby cywilnej w dwudziestoleciu międzywojennym;
· Administracja Polskiego Państwa Podziemnego w latach 1939 - 1945 - kontynuacja administracji publicznej II RP;
· Cyfrowa przyszłość administracji.