25 lat Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego
13.09.2023
Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie obchodzi jubileusz 25 lecia. Placówka działa w dwóch lokalizacjach i udziela ponad 500 tys. świadczeń rocznie. - Dobro chorego jest dobrem najwyższym – to dewiza, jaka przyświeca nam na co dzień – podkreśla dyrektor WZS Józefa Misiewicz.
Okrągła rocznica powstania placówki była okazją do podziękowania osobom, które na przestrzeni lat tworzyły zespół przychodni i wykazały się codziennym zaangażowaniem w pracy na rzecz podkarpackich pacjentów. Szczególnym wyróżnieniem za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych były odznaczenia państwowe przyznane postanowieniem Prezydenta RP.
– Serdecznie gratuluję osobom, którym miałam zaszczyt – w imieniu Prezydenta RP – wręczyć Medale za Długoletnią Służbę, przyznawane za wyjątkowo sumienne i rzetelne wypełnianie obowiązków. Dziękuję Państwu za wieloletnie zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę na rzecz pacjentów z terenu miasta i naszego województwa. Zarówno liczba specjalistów, jak i porad świadczonych w Państwa placówce jest imponująca. To jest możliwe dzięki temu, że zespół przychodni – poczynając od lekarzy specjalistów poprzez fachowy personel medyczny, doskonale ze sobą współpracuje, ale też realizuje tę niezwykłą misję ochrony zdrowia i pomocy osobom, które znajdują się w potrzebie – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
W imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego głos zabrał Marszałek Władysław Ortyl.
– To ważna przychodnia na mapie województwa, ponieważ bardzo ułatwia pracę naszym szpitalom – mówił marszałek Ortyl.
Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie został utworzony a podstawie Zarządzenia Wojewody Rzeszowskiego Zbigniewa Sieczkosia z 10 lipca 1998 roku. Zdaniem WZS było udzielanie świadczeń zdrowotnych, mających służyć zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu oraz poprawie zdrowia pacjentów.
Dziś Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie działalność dla pacjentów prowadzi w dwóch lokalizacjach, na ul. Warzywnej 3 i ul. Hetmańskiej 120 w Rzeszowie. Jego podmiotem tworzącym jest Województwo Podkarpackie. Rocznie placówka udziela ponad 500 tys. świadczeń obejmujących porady specjalistyczne, zabiegowe, z zakresu rehabilitacji, psychologii, świadczenia odrębnie kontraktowane oraz ambulatoryjne świadczenia diagnostyczne. W swojej strukturze posiada 40 poradni specjalistycznych oraz zakłady i pracownie specjalistyczne.