Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.gov.pl/web/ zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku
Data publikacji strony internetowej: 2021-07-30
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2021-07-30.
Ostatnia aktualizacja: 2023-01-30 (zmiana numeru telefonu do Delegatury w Słupsku).
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
- mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
- posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
- opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- Brak jest gdzieniegdzie poprawnych opisów alternatywnych fotografii lub grafik znalezionych w serwisie. Dokładamy wszelkich starań by wszyscy redaktorzy byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego dodawania treści.
Oświadczenie sporządzono dnia 2021-07-30. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Daniel Inchastoy, adres poczty elektronicznej d.inchastoy@gdansk.wios.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 58 309 49 11. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna - Trakt Św. Wojciecha 293, 80-001 Gdańsk
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku, ul. Trakt Św. Wojciecha 293, 80-001 GdańskBudynek, w którym ma siedzibę Inspektorat, nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. W przypadku chęci osobistej wizyty w siedzibie WIOŚ w Gdańsku prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel.: 58 309 49 11, w celu ustalenia terminu i osoby, która będzie dedykowana do załatwienia sprawy. Istnieje możliwość umówienia wizyty z tłumaczem języka migowego. Trakt Świętego Wojciecha jest przedłużeniem ulicy Okopowej wychodzącej z Węzła Unii Europejskiej z dzielnicy Śródmieście. Budynek usytuowany jest w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, przy ul. Trakt Św. Wojciecha 293, za Dworem Ferberów, w głębi drogi wewnętrznej, po lewej stronie. Do inspektoratu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Jadąc od centrum Gdańska za Dworem Ferberów należy skręcić w lewo w drogę wewnętrzną, jechać do jej końca i ponownie skręcić w lewo do oznakowanej bramy wjazdowej. Dojazd możliwy jest autobusem – przystanek: Niegowska. Wejście do Inspektoratu znajduje się na terenie dziedzińca z tyłu budynku. Pod wejście prowadzi chodnik, który nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących, oraz droga wewnętrzna. Na terenie dziedzińca funkcjonuje parking, na którym po prawej stronie od wejścia wydzielone i oznaczone jest miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (wjazd na parking i skorzystanie z możliwości parkowania na tych miejscach wymaga uprzedniego uzgodnienia pod nr telefonu podany powyżej). Budynek, w którym mieści się inspektorat nie posiada podjazdu ani windy dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.Wejścia do pomieszczeń wewnątrz budynku nie są przystosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim, brak toalety dla osób niepełnosprawnych. Po wejściu do budynku po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się kancelaria. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia. W Inspektoracie obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają z recepcji umówionych gości i klientów urzędu. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na terenie budynku znajdują się oznaczenia poszczególnych części siedziby Inspektoratu i informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia. W Inspektoracie są dostępne pętle indukcyjne. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność architektoniczna - Delegatura w Słupsku
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku, Delegatura w Słupsku ul. Kniaziewicza 30, 76 – 200 SłupskBudynek, w którym ma siedzibę Inspektorat, nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. W przypadku chęci osobistej wizyty w siedzibie Delegatury WIOŚ w Słupsku prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 59 842 56 70, w celu ustalenia terminu i osoby, która będzie dedykowana do załatwienia sprawy. Do inspektoratu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Dojazd możliwy jest autobusem – przystanek: ul. Gdańska. Budynek usytuowany jest przy ul. Kniaziewicza 30 na trasie w kierunku Gdańska. Jadąc od centrum Słupska ul. Gdańską, należy skręcić za sygnalizacją świetlną w lewo. Około 200 m znajduje się wjazd do siedziby Delegatury w Słupsku. Wejście do Delegatury prowadzi przez bramę wjazdową. Pod wejście do budynku prowadzi betonowa droga wewnętrzna, brak jest chodnika oraz nie są wyznaczone ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Na terenie funkcjonuje parking, na którym po lewej stronie od wejścia wydzielone i oznaczone jest miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (wjazd na parking i skorzystanie z możliwości parkowania na tych miejscach wymaga uprzedniego uzgodnienia pod nr telefonu podany powyżej). Budynek, w którym mieści się delegatura nie posiada podjazdu ani windy dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Na piętro prowadzą schody. Korytarze w budynku mają szerokość ok.150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach. Drzwi wewnętrzne szerokości 80 cm. Wejścia do pomieszczeń wewnątrz budynku nie są przystosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim. Brak toalety dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu do budynku znajduje się domofon. W budynku, na parterze, znajduje się portiernia oraz poczekalnia dla interesantów. W delegaturze, pracownicy osobiście wychodzą do poczekalni do umówionych interesantów urzędu. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na terenie budynku znajdują się oznaczenia poszczególnych części siedziby Delegatury oraz informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia. W Delegaturze są dostępne pętle indukcyjne. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.