W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Dostępność architektoniczna - Trakt Św. Wojciecha 293, 80-001 Gdańsk

Adres: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku, ul. Trakt Św. Wojciecha 293, 80-001 Gdańsk

Budynek, w którym ma siedzibę Inspektorat, nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

W przypadku chęci osobistej wizyty w siedzibie WIOŚ w Gdańsku prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel.: 58 309 49 11, w celu ustalenia terminu i osoby, która będzie dedykowana do załatwienia sprawy. Istnieje możliwość umówienia wizyty z tłumaczem języka migowego.

Trakt Świętego Wojciecha jest przedłużeniem ulicy Okopowej wychodzącej z Węzła Unii Europejskiej z dzielnicy Śródmieście.

Budynek usytuowany jest w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, przy ul. Trakt Św. Wojciecha 293, za Dworem Ferberów, w głębi drogi wewnętrznej, po lewej stronie.

Do inspektoratu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.

Jadąc od centrum Gdańska za Dworem Ferberów należy skręcić w lewo w drogę wewnętrzną, jechać do jej końca i ponownie skręcić w lewo do oznakowanej bramy wjazdowej.

Dojazd możliwy jest autobusem – przystanek: Niegowska.

Wejście do Inspektoratu znajduje się na terenie dziedzińca z tyłu budynku. Pod wejście prowadzi chodnik, który nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących, oraz droga wewnętrzna.

Na terenie dziedzińca funkcjonuje parking, na którym po prawej stronie od wejścia wydzielone i oznaczone jest miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (wjazd na parking i skorzystanie z możliwości parkowania na tych miejscach wymaga uprzedniego uzgodnienia pod nr telefonu podany powyżej).

Budynek, w którym mieści się inspektorat nie posiada podjazdu ani windy dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.Wejścia do pomieszczeń wewnątrz budynku nie są przystosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim, brak toalety dla osób niepełnosprawnych.

Po wejściu do budynku po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się kancelaria. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia. W Inspektoracie obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają z recepcji umówionych gości i klientów urzędu.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Na terenie budynku znajdują się oznaczenia poszczególnych części siedziby Inspektoratu i informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.

W Inspektoracie nie ma pętli indukcyjnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność architektoniczna - Delegatura w Słupsku

Adres: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku, Delegatura w Słupsku ul. Kniaziewicza 30, 76 – 200 Słupsk

Budynek, w którym ma siedzibę Inspektorat, nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

W przypadku chęci osobistej wizyty w siedzibie Delegatury WIOŚ w Słupsku prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 59 842 57 80, w celu ustalenia terminu i osoby, która będzie dedykowana do załatwienia sprawy.

Do inspektoratu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.

Dojazd możliwy jest autobusem – przystanek: ul. Gdańska.

Budynek usytuowany jest przy ul. Kniaziewicza 30 na trasie w kierunku Gdańska. Jadąc od centrum Słupska ul. Gdańską, należy skręcić za sygnalizacją świetlną w lewo. Około 200 m znajduje się wjazd do siedziby Delegatury w Słupsku.

Wejście do Delegatury prowadzi przez bramę wjazdową. Pod wejście do budynku prowadzi betonowa droga wewnętrzna, brak jest chodnika oraz nie są wyznaczone ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.

Na terenie funkcjonuje parking, na którym po lewej stronie od wejścia wydzielone i oznaczone jest miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (wjazd na parking i skorzystanie z możliwości parkowania na tych miejscach wymaga uprzedniego uzgodnienia pod nr telefonu podany powyżej).

Budynek, w którym mieści się delegatura nie posiada podjazdu ani windy dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Na piętro prowadzą schody. Korytarze w budynku mają szerokość ok.150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach. Drzwi wewnętrzne szerokości 80 cm. Wejścia do pomieszczeń wewnątrz budynku nie są przystosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim. Brak toalety dla osób niepełnosprawnych.

Przy wejściu do budynku znajduje się domofon. W budynku, na parterze, znajduje się portiernia oraz poczekalnia dla interesantów. W delegaturze, pracownicy osobiście wychodzą do poczekalni do umówionych interesantów urzędu.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Na terenie budynku znajdują się oznaczenia poszczególnych części siedziby Delegatury oraz informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.

W Delegaturze nie ma pętli indukcyjnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

{"register":{"columns":[]}}